fbpx

Zajechał na stację, bo kończyło mu się paliwo. Kupił zdrapkę i wygrał milion

Obywatel Kentucky w USA wstąpił do lokalnej stacji benzynowej, mając w kieszeni 40 dolarów. Uzupełnił paliwo za połowę tej kwoty, natomiast za resztę nabył los loterii.  Po powrocie do pojazdu zauważył, że stał się milionerem.

Zdarzenie miało miejsce 18 maja na krajowej trasie 25 w Kentucky. “Paliwo mi się kończyło. Dysponowałem 40 dolarami, za 20 dolców zatankowałem, a za resztę zakupiłem zdrapkę” — relacjonował Michael Schlemmer, cytowany na portalu organizatora gry — Kentucky Lottery.

Mężczyzna przekazał, że od razu po powrocie do auta sprawdził zdrapkę. Gdy zdał sobie sprawę, że zdobył główną nagrodę, natychmiast wrócił na stację. “Pokazałem zdrapkę pracownicom przy kasie, one niemal zwariowały na jej widok. Właściciele stacji także byli obecni, rozpromienili się na tę wieść” — przypominał Schlemmer.

60-letni obywatel miasta Corbin zaznaczył, że nie był w stanie uwierzyć w swoje szczęście, dopóki nie otrzymał czeku na wygraną. “Mój umysł niczego nie przyswajał” — wyznał.

Z wygranej zamierza kupić nowy samochód

Po kilku dniach od zakupu szczęśliwej zdrapki czek został zaksięgowany. Schlemmer opuścił główną siedzibę Kentucky Lottery będąc bogatszym o dokładnie 616 330 dolarów. To tyle, ile wyniosła nagroda po odliczeniu podatku od sumy 862 tysięcy, czyli kwoty wypłacanej w Kentucky Lottery zwycięzcy, który decyduje, aby natychmiast otrzymać swoje pieniądze. Gdyby zdecydował się na roczne wypłaty przez dwie dekady, otrzymałby cały milion minus podatek.

Schlemmer zdradził, że za pieniądze z wygranej planuje nabyć nowy samochód. Resztę pieniędzy zamierza zdeponować na rachunku oszczędnościowym. Jednak to nie tylko 60-latek skorzystał na szczęśliwej zdrapce. Organizacja loterii poinformowała, że 8 tysięcy dolarów trafiło do stacji benzynowej, gdzie sprzedano kolejny zwycięski los. Na portalu Kentucky Lottery pojawiła się informacja, że szanse na zdobycie jakiejkolwiek nagrody w tej grze wynoszą 1 do 3,57. Szanse na wygranie głównej nagrody nie zostały udostępnione.

Dodaj komentarz