fbpx

Powstał łatwy do złożenia zestaw do hodowli pszczół w ogródku czy na balkonie

Zestaw zaprojektowany przez włoską firmę Beeing pozwala każdemu na hodowlę pszczół w domowym zaciszu. Pomysł projektantów jest odpowiedzią na problem zanikania tych owadów w Europie, którego skutkiem jest poważne zachwianie ekosystemu. Aby chronić pszczoły przed wyginięciem oraz dać społeczeństwu możliwość bliższego poznania tych zwierząt, Roberto i Gabriele z Beeing stworzyli zestaw B-box, czyli niewielkie, drewniane pudełko wbudowane w wysoką ramę z kominem.

B-box ma nieduże wymiary, oraz bezpieczny i łatwy sposób obsług, co pozwala na ustawienie go na balkonie w środku miasta lub w ogrodzie. Twórcy zapewniają, że przestrzeń jakiej potrzebuje domowa pasieka to nie więcej niż metr kwadratowy, a hodowla i obserwowanie pszczół są zupełnie niegroźne.

Nie ma nawet potrzeby używania rękawic czy specjalistycznego ubrania, ponieważ przestrzeń, w której przebywają i pracują pszczoły, znajduje się w innym miejscu niż plastry miodu. Kontakt ze zwierzętami jest ograniczony również dzięki znajdującemu się na wysokości ponad 2 metrów kominowi, poprzez który pszczoły wlatują do ula. Można je za to obserwować poprzez szklaną szybę.

Twórcy Beeing, Roberto oraz Gabriele, zapewniają że ich urządzenia jest bezpieczne, proste w obsłudze, przyjazne przestrzeni miejskiej oraz integrujące ludzi i pszczoły.

Urządzenie można kupić tutaj.

Dodaj komentarz