fbpx

Wypożyczalnia patyków dla psów. Czworonogi z sąsiedztwa są zachwycone!

Pewien właściciel psa z Kaiapoi w Nowej Zelandii zauważył, że w jego lokalnym parku psy nie mają się czym bawić. Wziął więc sprawy w swoje ręce i tak powstała… wypożyczalnia patyków 🙂

Psy niewątpliwie są najlepszym przyjacielem człowieka, ale nie zapominajmy, że ich najlepszym przyjacielem  jest również porządny kij do aportowania, jeśli nie ma pod ręką piłki tenisowej.

59-letni Andrew Taylor wpadł na prosty pomysł: odciął nadmiar gałęzi z kilku drzew na swoim podwórku i pociął je na kilkadziesiąt wygodnych w użyciu kawałków. Następnie umieścił je w ręcznie wykonanym pudełku z napisem „Wypożyczalnia patyków: Proszę zwrócić” i zaniósł do pobliskiego parku.

Tak powstała  wypożyczalnia kijów do zabawy dla wszystkich okolicznych psiaków.

Od kiedy Taylor i jego córka zorganizowali małe sąsiedzkie przyjęcie inauguracyjne dla swojego projektu, kilkadziesiąt psów i ich właścicieli skorzystało z możliwości zabawy w aportowanie.

Początkowo nie mogliśmy uwierzyć, że taki prosty pomysł spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Kiedy ludzie zaczęli przychodzić, było niedowierzanie, że nikt wcześniej na to nie wpadł –  powiedziała córka Tayla Reece. Wszyscy właściciele psów dlatego doceniają inicjatywę i pomysł bardzo im się podoba.

Obejrzyj filmik i zobacz radość piesków z tego przedsięwzięcia.

Podobne projekty powstają w innych krajach. W pewnej miejscowości w USA powstał projekt integrujący młodych ludzi z seniorami mieszkającymi w domu spokojnej starości. Młodzi i starsi także robią coś pożytecznego dla piesków i lokalnej społeczności. Spotykają się na wspólne robienie zabawek i patyków, a następnie przekazują je do lokalnych parków.

Oto krótki materiał filmowy w języku angielskim.

Nie od dawna wiadomo, że najlepsze pomysły, to proste pomysły.

Przeczytaj o innych ciekawych inicjatywach dla psów TUTAJ.

 

 

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.
Źródło: Good News Network

One thought on “Wypożyczalnia patyków dla psów. Czworonogi z sąsiedztwa są zachwycone!

Dodaj komentarz