fbpx

Małe domki ukryte w dachówkach. Projekt ma zwiększyć populację ptaków w miastach

Kochasz ptaki i chcesz stworzyć im dom? Teraz, kładąc dach możesz wziąć pod uwagę stworzenie schronienia dla skrzydlatych przyjaciół.

Holenderski projektant, który tworzy przedmioty codziennego użytku wpadł na pomysł jak połączyć ze sobą dwa światy – ludzi i zwierząt. Stworzył budki dla ptaków, które są ukryte w dachówkach. Moduł dla ptaków wystarczy zamontować na dachu, a jego konstrukcja jest na tyle prosta, że pozwala na łatwe czyszczenie po okresie lęgowym.

Kształt budek  przypomina mały, tradycyjny domek, z tą niewielką różnicą, że jego spód wyprofilowano pod montaż w poszyciu dachu. Nietypowe dachówki powstają w holenderskiej fabryce Dijikstra Keliwaren we współpracy z Vogelbescherming Nederland – holenderską organizacją, która zrzesza ornitologów i na co dzień zajmuje się ochroną ptaków.

Projektant stworzył dwie wersje kolorystyczne. Jedna ma tradycyjny, jasny kolor, a druga antracytowy. Domek ma pomóc zwiększyć populację ptaków w miastach. Twórcy wierzą, że łatwość instalacji i czyszczenia zachęci mieszkańców do życia w zgodzie w naturą. Produkt póki co, jest dostępny w holenderskich sklepach za 15,50 euro. Być może jego popularność sprawi, że za jakiś czas będzie w sprzedaży również w innych częściach Europy.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: whitemad.pl

 

 

 

Dodaj komentarz