fbpx

Chcesz poderwać kobietę? Uważaj jakie zdjęcia udostępniasz!

Przeprowadzone  badania wykazały, że mężczyźni, którzy pozują w towarzystwie kota mają mniejsze powodzenie niż ci, którzy pozują z psem.

Statystyki udowadniają, że kobiety zwykle postrzegają mężczyzn posiadających zwierzęta domowe jako bardziej atrakcyjnych i pociągających. Ta zasada miała potwierdzenie w licznych badaniach, natomiast zawsze dotyczyła osób posiadających psy, nigdy zaś „kociarzy”.

Lori Kogan,  antropolożka z Wydziału Weterynarii Colorado State University, oraz Shelly Volshe badaczka  z Wydziału Antropologii Boise State University postanowiły sprawdzić, czy mężczyźni, którzy posiadają koty, również cieszą się względami u płci przeciwnej.

Kociarze – neurotycy?

Uczone przeprowadziły badania na dwóch grupach. W pierwszej wzięło udział 708 kobiet, w drugiej 680 pań. Uczestniczki badań były heteroseksualne i miały od 18 do 24 lat. Każdej z grup przedstawiono zdjęcie innego mężczyzny. Raz w wersji z kotem i raz bez kota. Wszyscy mężczyźni byli  w podobnym wieku i mieli podobny styl ubioru.

Uczestniczki z pierwszej grupy, widząc zdjęcie samotnego mężczyzny, oceniły, że jest on większym ekstrawertykiem. Na zdjęciu z kotem, ich zdaniem wydawał się  być większym neurotykiem, ale również otwartym i miłym.

Druga grupa oceniła mężczyzn bez kotów jako bardziej ekstrawertywnych i samoświadomych oraz bardziej otwartych i sympatycznych na zdjęciu z kotem.

W obu grupach około 50 proc. pań stwierdziło, że z równym prawdopodobieństwem umówiłoby się z mężczyzną ze zdjęcia, bez względu na to, czy trzymał kota czy też nie.

Jednak w pierwszej grupie aż 30 proc. kobiet uznało, że z większym prawdopodobieństwem umówiłoby się z mężczyzną bez kota, a tylko 19 proc. – że z większym prawdopodobieństwem umówi się z mężczyzną z kotem. W drugiej grupie różnica była mniejsza. Tam 23 proc. wolało mężczyznę bez kota, a 19 proc. – mężczyznę z kotem.

Wnioski

Badania przeprowadzone lata temu udowodniły, że „psiarze” są zwykle postrzegani jako osoby bardziej niezależne i otwarte.  Miłośnicy kotów natomiast jako neurotyczne, a mężczyźni mniej męscy. Obie badaczki teraz przeprowadzą podobny eksperyment ze zdjęciem. Tym razem jednak fotografowanemu będzie towarzyszył pies. Kobiety sprawdzą również, czy wielkość i rasa psa wpływają na ocenę kobiet.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: kopalniawiedzy.pl

 

 

Dodaj komentarz