fbpx

Praca marzeń 2020. Księgarz na Malediwach ponownie poszukiwany

W 2018 roku informowaliśmy o nietypowej ofercie pracy, która zdawała być się idealną dla osób kochających książki, oraz egzotyczne kraje. Luksusowy hotel Soneva Fushi, położony na wyspie Kunfunadhoo, szukał księgarza, który zadbałby o literackie doznania turystów. Nietypowa oferta pracy odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie, co poskutkowała tysiącami zgłoszeń z całego globu. Teraz ogłoszenie znów jest aktualne.

Od momentu zamieszczenia ogłoszenia, przez posadę przewinęło się już troje osób. Ostatnią z nich była Chrissy Ryan, która musiała zrezygnować z pracy z powodu czasowego zamknięcia ośrodka.
Wraz z ponownym otwarciem się Malediwów na turystów, Philip Blackwell, zarządca księgarni działającej przy resorcie wypoczynkowym, po raz kolejny zamieścił ogłoszenie o prace, szukając osoby, która byłaby chętna pokierować działaniem księgarni kurortu Soneva Fushi.

– Aktualnie Malediwy uznawane są za strefę wolną od koronawirusa, a kurort, przy którym działamy, posiada własne centrum medyczne oraz surowe, rygorystyczne procedury testowania, więc jest miejscem bardzo bezpiecznym. Spodziewając się napływu ludzi, myślimy o ponownym otworzeniu księgarni i zobaczymy, jak będzie – poinformował Philip Blackwell.

Osoba, która chciałaby pracować w tym pięknym miejscu, musi być otwarta, żywiołowa, uwielbiać zarówno literaturę, jak i ludzi. Głównym jej zadaniem będzie polecanie turystom książek, które umilą im pobyt w kurorcie. Philip Blackwell zastrzegł również, że praca w księgarni na wyspie Kunfunadhoo nie przypomina pracy w żadnej innej księgarni. Tu nie wystarczy siedzieć w sklepie przez osiem godzin dziennie. Od księgarza wymaga się wychodzenia do ludzi, zachęcania ich do przeżywania literackich przygód i pomocy w wyborze odpowiednich tytułów.

Oprócz obowiązków w księgarni osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie również prowadzić bloga, skupiającego się na jej własnych przeżyciach na wyspie.

„Przeniosłam się 6 tysięcy od domu, zostawiłam za sobą przyjaciół i rodzinę, ale na małej wyspie pośrodku Oceanu Indyjskiego znalazłam zupełnie nową wspólnotę. Poddałam próbie moje granice, odkryłam na nowo siebie.” – napisała na pracowniczym blogu Chrissy Ryan.

Mile widziane jest doświadczenie w pracy księgarza, lecz nie jest ono koniecznością. Philip Blackwell zaznacza, że nowy pracownik przed wyjazdem na Malediwy zostanie dokładnie przeszkolony.

Aby wczuć się w klimat tego miejsca, zamieszczamy film 360 stopni (można się rozglądać :).

Źródło: The Guardian

Dodaj komentarz