fbpx

84-latek nauczył się, jak wykonać makijaż swojej tracącej wzrok, 83-letniej żonie. Chce aby zawsze czuła się piękna

Mona Monahan (83l) cierpi na chorobę, która powoduje postępujące pogarszanie się wzroku. Według diagnozy, pewnego dnia będzie całkowicie niewidoma. Jej mąż Des chce mieć pewność, że jego ukochana zawsze będzie wyglądać i czuć się dobrze, nawet jeśli nie będzie mogła zobaczyć się w lustrze. Z tego powodu 84-latek nauczył się robić małżonce makijaż.

„Wzrok Mony pogarsza się i nie będzie ona w stanie wykonać sobie makijażu w przyszłości, więc pomyślałem, że im szybciej się nauczę, tym lepiej.” – mówi Des.

Para uczęszcza na lekcje makijażu do lokalnego salonu, pan Monahan nauczył się już niemal wszystkiego, jeśli chodzi o wizaż. Potrafi używać bronzera, pomadki czy eyelinera.

 

„Des używa eyelinerów i szminek, których ja sama nie mogłabym używać. Mam problem z widzeniem kolorów w różnych odcieniach, ale dzięki Des wiem, że mój makijaż zawsze będzie wyglądał wspaniale.” – mówi pani Monahan.

Państwu Monahan lekcji udzielała wizażystka Rosie O’Driscoll. Kiedy Pan Monahan wziął pędzle po raz pierwszy, powiedział jej „to proste, mogę to zrobić”.

„Rosie to wspaniała przyjaciółka, codziennie odwiedzamy ją aby się zobaczyć i uzyskać więcej wskazówek. Wszystko zaczęło kilka miesięcy temu, teraz jestem tak pewny siebie, że mógłbym nawet poprowadzić własny kurs makijażu.” – mówi pan Monahan.

„To takie urocze małżeństwo, Des z miłością uczy się jak pomagać Monie od samego początku. Dla niego to oczywiste, kiedy dowiedział się że jego małżonka traci wzrok, chciał pomóc w każdy możliwy sposób. Pracuję w branży makijażu i wiem, że codzienne malowanie się pomaga ludziom odzyskać pewność siebie, a także sprawia im dużą przyjemność.” – opowiada Rosie O’Driscoll.

Państwo Monahan zaprzyjaźnili się z Rosie, która często przychodzi do ich domu na wspólną herbatę.
„To ekscytujące, Des ma teraz taką pewność siebie, że nie boi się testować nowych sposobów. Kiedy zaczynaliśmy, nie miał pojęcia, jakich szczotek użyć, teraz jest ekspertem.” – dodaje O’Driscoll.

To inspirująca historia Desa i Mony pokazuje, że wiek nie jest żadną barierą, aby nauczyć się nowych umiejętności. A wielka miłość, jest w stanie przezwyciężyć wszelkie bariery.

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz