fbpx

We Włoszech można kupić dom za 1 euro

W 2018 roku pojawiły się pierwsze informacje o tym, że we Włoszech można kupić dom za 1 euro. W nowym roku znowu wystawiono na sprzedaż kilka rezydencji, za dokładnie taką samą kwotę. Władze miasta Sambuca di Sicilia chcą ożywić społeczność i miasteczko, aby kupić dom w z jednej sycylijskich miejscowości, uznanej za „najpiękniejsze miasteczko w całych Włoszech”, wystarczy nieco ponad 4 złote, oraz chęć przeprowadzenia remontu.

Sambuca di Sicilia to malownicza osada leżąca w regionie Agrigento na Sycylii, w odległości ok 30 km od morza. Burmistrz miasteczka postanowił wystawić na sprzedaż 17 domów zlokalizowanych w historycznym centrum. Najważniejsza jest jednak cena, bo nieruchomości można kupić za symboliczne 1 EUR.

Warunkiem jest wpłata kaucji w wysokości 5 tys. EUR i zapewnienie, że w ciągu trzech lat posiadłość zostanie odnowiona i wyremontowana.

Odkąd dwa lata temu włoskie media wybrały Sambuca di Sicilia najpiękniejszym miasteczkiem w całych Włoszech, władze robią co mogą, by zatrzymać tu mieszkańców i przyciągnąć turystów. Miejscowość boryka się bowiem z wyludnianiem, młodzi ludzie uciekają do dużych miast licząc na lepsze perspektywy.

Projekt domów za 1 EUR przynosi bardzo wielkie korzyści nie tylko z punktu widzenia turystyki, ale także biznesu. Jest to mechanizm, który wyzwala rozwój – powiedział Sandro Pappalardo, regionalny doradca ds. Turystyki.

Wszystkie domy są do obejrzenia na stronie projektu.

Źródło: rmf.fm

One thought on “We Włoszech można kupić dom za 1 euro

Dodaj komentarz