fbpx

Polacy stworzyli vana do medytacji i drzemek

Jak mówią statyki, Polacy wypoczywają zdecydowanie za mało. Napięty tryb życia i stres negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Dawid Zalesky, autor projektu „KEY_VAN OFFLINE” stworzył specjalny samochód, który pozwoli odpocząć i na chwilę całkowicie się „wyłączyć” nawet wśród miejskiego zgiełku.

Auto marki Suzuki Super Carry wygląda z zewnątrz jak zwykły van. Wyróżniają go jedynie charakterystyczne drewniane elementy po bokach i sklejka zamiast kołpaków. Jego środek nie ma jednak nic wspólnego z oryginalnym autem. Drewniane obicie tłumi dźwięk z zewnątrz, a minimalistyczna przestrzeń z poduszką i kocem ułatwia odpoczynek i relaks.

Polacy nie mają tendencji do odpoczywania. Azjaci drzemią w parkach na ławkach. To czasem jest zabawne, np. Chińczycy mają zakaz kładzenia się na ekspozycji w IKEI, bo natychmiast zasypiają. Tam popularne są hoteliki, kapsuły, które można sobie wynająć na godziny, ale też kawiarnie z kotami, żeby odpocząć w towarzystwie zwierzęcia. W Polsce takich miejsc jest bardzo mało – tłumaczy autor projektu, cytowany przez portal „Noizz”.

 

 

Źródło: Noizz, toteraz.pl

 

Dodaj komentarz