fbpx

Policjant pomógł kobiecie która utknęła na ruchliwej ulicy

Służba w Policji, to przede wszystkim pomoc drugiemu człowiekowi i dbanie o bezpieczeństwo. Przykładem takiego zachowania jest legnicki dzielnicowy, który podczas patrolowania miasta zauważył stojącą na środku drogi seniorkę. Widząc duże natężenie ruchu i niebezpieczeństwo w jakim znalazła się starsza kobieta, bez chwili zastanowienia, wysiadł z radiowozu i bezpiecznie przeprowadził ją na drugą stronę ulicy. Całą sytuację zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

17 sierpnia, około godziny 14, młodszy aspirant Artur Koszycarz jadąc ulicą Pocztową zauważył, stojącą na środku dwupasmowej jezdni, starszą kobietę. Seniorka próbowała przejść przez ulicę w miejscu, gdzie jest to niedozwolone.

Funkcjonariusz widząc duże natężenie ruchu oraz niebezpieczeństwo w jakim znalazła się kobieta, postanowił pomóc. Zatrzymał radiowóz, włączył sygnały świetlne, wysiadł z pojazdu, seniorkę wziął pod rękę, zastopował ruch i przeprowadził kobietę przez jezdnię. Na koniec policjant wytłumaczył jej zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia po wyznaczonych przejściach dla pieszych.

Starsza kobieta tłumaczyła policjantowi, że właśnie spieszy się na autobus bo jedzie do lekarza. Przyznała, że ma problemy ze stawami i ciężko jej się poruszać. Z tego powodu nie mogła wejść na kładkę dla pieszych.

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz