fbpx

Amerykańskie małżeństwo z największym stażem dzieli się swoimi radami na udany związek

Jaki jest sekret niekończącego się romansu? Ta para z pewnością to wie i chce podzielić się swoim sekretem z wszystkimi, którzy nie mogą znaleźć szczęścia w miłości. John i Ann Betar są małżeństwem od 83 lat i są jednym z najdłużej trwających małżeństw w Ameryce według Światowego Rejestru Małżeństw.

Oboje wyszli z inicjatywą, by dzięki swoim doświadczeniom w trwającym ponad 8 dekad związku, podzielić się swoją wiedzą ze ludźmi w te Walentynki. Firma świadcząca usługi sprzątania domu, Handy, postanowiła połączyć z nimi siły i rozpocząć akcję na Twitterze, w której długoletnie małżeństwo będzie odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące miłości, poszukiwania „tego jedynego/jedynej” i sposobów by małżeństwo było tym jedynym na całe życie.

2Obrazek: John i Ann Betar w dniu ślubu w 1932 roku.

Małżeństwo twierdzi, że sekret ich długotrwałej więzi jest całkiem prosty. „Na początku zmagaliśmy się ze sobą, lecz, szczęśliwie, byliśmy zawsze zadowoleni z tego, co mamy, z naszej miłości. To ważne, by być wdzięcznym za to, co się ma” – mówi John.

Para pobrała się w sekrecie w 1932 roku, gdy mieli 21 i 17 lat. Było to na przekór ojcu Ann, który chciał, by wyszła za znacznie starszego mężczyznę. Dziś oboje są pradziadkami i przekroczyli setkę: John ma 104, a Ann 100 lat.

Choć pochodzą jakby z innej ery, postanowili wejść na Twittera, by w dzień Walentynek odpowiedzieć na pytania osób wysyłane na profil @Handy.

Firma Handy opracowała pytania i opublikowała odpowiedzi małżonków dnia 14 lutego na swoim profilu.

Oto kilka pytań i odpowiedzi małżonków:

  • Jakie wspomnienia najbardziej Was cieszą?

Ann: „Gdy oglądam wnuków jako dorosłych. Prawnuki przychodzą, obejmują Cię swoimi drobnymi rękoma, to dodaje Ci 10-15 lat do życia.”

John: „Radość z dzieci i rodziny.”

  • Jaka jest Wasza w wychowywaniu dzieci, aby miały szacunek dla starszych.

Ann: „Słuchaj starszych osób, czy tego chcesz czy nie. Oboje nauczyliśmy się tego od naszych rodziców – szanuj słowa wypowiadane przez starszych.”

  • Jaką macie radę dla nowożeńców, ja i moja dziewczyna zamierzamy się pobrać w sierpniu, tego roku

Ann: „Jeśli jest coś, co Ci przeszkadza, nie próbuj tego zmieniać na siłę.”

  • Pani Anno, wyszła Pani za mąż kiedy była Pani bardzo, bardzo młoda, skąd Pani wiedziała, że Pan Betar jest tym jedynym?

Ann: „Musisz lubić dana osobę, zanim ją pokochasz. Byliśmy dobrymi przyjaciółmi.”

Źródło: twitter.com, tłumaczenie: Anna Zygmunt

Dodaj komentarz