fbpx

W Warszawie będzie można wymienić elektrośmieci na rośliny

To już drugi weekend, kiedy mieszkańcy Warszawy mogą zamienić zużyte elektrośmieci na rośliny. Akcja Ekopoukładani, która odbędzie się 20 maja na Pradze-Południe, zaprasza wszystkich chętnych.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Grochowskiej 274. Uszkodzony sprzęt elektroniczny można przynosić w godzinach od 9:00 do 15:00. W zamian za elektrośmieci uczestnicy otrzymają sadzonki roślin, takich jak aksamitka, bazylia, borówka amerykańska, fuksja ogrodowa, melisa, oregano czy tymianek.

Za każdy oddany elektrosprzęt uczestnicy otrzymają kupony, które można zamienić na rośliny. Stawki wymiany przedstawiają się następująco: mały sprzęt (np. suszarka, mikser) lub 20 szt. baterii = 1 KUPON, średni sprzęt (np. mikrofala, telewizor, odkurzacz, komputer) = 2 KUPONY, duży sprzęt (np. lodówka, pralka) = 3 KUPONY.

Za jeden kupon można otrzymać jedną sadzonkę, a maksymalna liczba kuponów na osobę to 7. Warto wiedzieć, że za kable nie przyznaje się kuponów.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie na stronie warszawa19115.pl.

Więcej sposobów na oddanie elektroodpadów

Pierwsza część akcji Ekopoukładani miała miejsce w ubiegły weekend na Woli, gdzie zebrano ponad 3 tys. kg elektroodpadów oraz ponad 400 zużytych baterii.

Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w akcji na Pradze-Południe, kolejna okazja do wymiany starego sprzętu na rośliny pojawi się 3 czerwca na Żoliborzu. Wystarczy przyjść między 9:00 a 15:00 na Targ Śniadaniowy przy skrzyżowaniu ulic Śmiałej i al. Wojska Polskiego.

A jak regularnie pozbyć się elektroodpadów w Warszawie? Oto możliwości:

Dodaj komentarz