fbpx

Ranking 100 najlepszych dań świata. Wśród nich dwa polskie przysmaki

To już kolejny rok, w którym TasteAtlas, internetowy przewodnik kulinarny, przygotował swój prestiżowy ranking “100 najlepszych dań na świecie”. Tegoroczna lista zawiera aż dwie polskie potrawy, które zdobyły uznanie użytkowników tej platformy. Jakie to dania i które miejsca zajęły w rankingu?

Ranking “100 najlepszych dań na świecie” jest nie tylko źródłem kulinarnej inspiracji, ale także odzwierciedleniem różnorodności smaków i tradycji kulinarnych z całego globu. To prawdziwa uczta dla podniebienia, która powstaje w wyniku wielu ocen i opinii użytkowników TasteAtlas. W tegorocznej edycji wybrano 100 najlepszych dań spośród 10 927 skatalogowanych potraw, bazując na aż 395 205 ocenach użytkowników, z czego 271 819 głosów uznano za ważne. W rankingu znalazły się nie tylko dania główne, ale także zupy, pieczywo, przekąski, sosy oraz różne techniki przyrządzania potraw.

Ranking wyróżnia fakt, że przy każdym daniu podano również informacje o kultowych restauracjach z kraju pochodzenia, gdzie warto spróbować tych potraw. To doskonała wskazówka dla podróżujących poszukujących autentycznych smaków danego regionu.

TasteAtlas to platforma, która od kilku lat tworzy różnego rodzaju rankingi, pozwalając miłośnikom kulinariów na poznanie najlepszych dań, kuchni, serów, miast i regionów pod względem kulinarnym. Dzięki temu każdy może odkrywać nowe smaki i inspiracje kulinarnego świata.

Polski akcent w konkursie

Przejdźmy teraz do polskich triumfatorów tegorocznego rankingu. Spośród 100 najlepszych dań na świecie, dwa polskie przysmaki zasłużyły na miejsce w tym ekskluzywnym gronie.

Na pozycji 34. znalazły się nasze kochane pierogi, które są nie tylko nieodłączną częścią tradycyjnej polskiej kuchni, ale także zdobyły uznanie użytkowników TasteAtlas. Otrzymały one imponującą ocenę 4.56 na 5 gwiazdek.

“Po prostu nie mogę przestać ich jeść, kiedy jestem w Polsce. Istnieje wiele rodzajów pierogów i wszystkie są niesamowite. Nieważne czy są z restauracji, z pociągu, czy domowej roboty… są wyśmienite” – napisała jedna z użytkowniczek portalu.

Kolejnym polskim daniem, które zdobyło miejsce w rankingu, jest żurek. Ten tradycyjny polski specjał uplasował się na 98. miejscu, otrzymując ocenę 4.47.

Opinie użytkowników również są pełne uznania: “To najlepsza zupa, jaką jadłem w całym życiu. Kwaśna, słodka, pełna smacznych tradycyjnych składników, podawana w chlebie “w starym stylu” to nie tylko danie, ale całe doświadczenie kulturowe. Musisz spróbować przynajmniej raz w życiu” – czytamy w komentarzu.

Te pozytywne wypowiedzi potwierdzają, że polska kuchnia ma wiele do zaoferowania i zasługuje na uznanie nie tylko w kraju, ale również za granicą.

Oto więc dowód na to, że polskie dania mogą rywalizować z najlepszymi potrawami z całego świata. Pierogi i żurek to prawdziwe skarby polskiej kuchni, które cieszą się uznaniem nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. To doskonała okazja, aby docenić naszą kulinarną tradycję i zachęcić innych do spróbowania tych wyjątkowych smaków.

Ranking “100 najlepszych dań na świecie” to nie tylko lista dań, ale także podróż kulinarą przez różne kultury i smaki. Dzięki niemu możemy odkrywać nowe przysmaki, inspirować się i eksplorować kulinarny świat. Polska może być dumna z pierogów i żurku, które znalazły swoje miejsce w tym prestiżowym zestawieniu. To dowód na to, że nasza kuchnia ma wiele do zaoferowania i zasługuje na uznanie na międzynarodowej scenie kulinarnej.

Źródło: tasteatlas.com

Dodaj komentarz