fbpx

Na kominie ciepłowni w Koszalinie wykluły się cztery pisklęta sokoła. Trwa głosowanie na imiona

Na terenie ciepłowni w Koszalinie narodziły się cztery młode sokoły wędrowne. Firma zorganizowała konkurs na imiona dla tych ptaków. Użytkownicy internetu mogą głosować na preferowane imiona na oficjalnej stronie firmy.

21 kwietnia na kominie miejskiej ciepłowni przy ulicy Słowiańskiej w Koszalinie pojawiły się dwa pierwsze pisklęta sokoła wędrownego — Nili, która już od lat korzysta z tamtejszej budki lęgowej umieszczonej na wysokości 80 metrów. W ostatnich dniach kwietnia dołączyły do nich kolejne dwa pisklęta.

W ostatnich dniach można było przesyłać propozycje imion dla nowo urodzonych ptaków. Z nadesłanych propozycji firma wyłoniła dziesięć finalnych imion dla samca i samicy.

Głosowanie przez internet

8 maja rozpoczęło się głosowanie online. Pełną listę proponowanych imion oraz formularz do głosowania można znaleźć na stronie internetowej meckoszalin.pl. Wśród propozycji można wybierać między takimi imionami jak Aurora, Ważka, Dexter, czy Precel. Po zagłosowaniu dostępne są informacje o liczbie głosów, które otrzymało dane imię.

Głosy można oddawać do 15 maja. Wyniki głosowania firma ogłosi nie później niż 29 maja. Sokoły można również obserwować na żywo, odwiedzając stronę internetową firmy i klikając w zakładkę “Sokoły online”.

Dodaj komentarz