fbpx

Dzięki słynnemu zdjęciu w rękawiczkach polityk zarobił 1,8 mln dolarów dla organizacji charytatywnych

Amerykański senator Bernie Sanders ogłosił w środę, że przekaże organizacjom charytatywnym 1,8 miliona dolarów zebranych ze sprzedaży produktów opatrzonych jego słynnym już zdjęciem, zrobionym podczas inauguracji nowowybranego prezydenta USA.

Zdjęcie wykonane przez fotografa AFP Brendana Śmiałowskiego zainspirowało internautów z całego świata. Kreatywni użytkownicy sieci stworzyli tysiące zabawnych fotomontaży. Wszystko to wzmocniła postać polityka w roli gwiazdy internetu, który, jak wspomina agencja AFP, znany jest z namiętnego i często zrzędliwego tonu wystąpień publicznych.

Senator w ciągu pięciu dni zebrał 1,8 miliona dolarów, dzięki sprzedaży produktów przedstawiających go w rękawiczkach podczas inauguracji nowego prezydenta. T-shirty, swetry i inne powiązane ze zdjęciem produkty trafiły do sprzedaży w internetowej witrynie wieczorem 21 stycznia, ich zapasy wyczerpały się w ciągu trzydziestu minut. Nowe produkty dodane w ten w

eekend zostały sprzedane w poniedziałek rano, podano w komunikacie prasowym. Zarobione w ten sposób pieniądze przekazane zostaną organizacjom charytatywnym.

„Jane, moja żona, i ja jesteśmy pod wrażeniem kreatywności, jaką wykazało się tak wiele osób i cieszymy się, że możemy pomóc ludziom w potrzebie. Ale nawet ta suma nie może zastąpić decyzji Kongresu i zrobię co w mojej mocy w Waszyngtonie, aby pracownicy w Vermont i w całym kraju otrzymali wsparcie, którego potrzebują w najgorszym kryzysie, od czasów Wielkiego Kryzysu” – napisał Bernie Sanders w oświadczeniu.

Fotograf Brendan Śmiałowski jest zaskoczony niesamowitą ewolucją swojego zdjęcia i wszystkich jego odmian.

– Nigdy nie spodziewam się i nigdy nie dążę do tego, by moja praca była przerabiana na memy. Te humorystyczne montaże nie dziwią mnie w tym sensie, że internet i media społecznościowe są nieprzewidywalne. Internet jest jak dzikie zwierzę, z nieprzewidywalnymi reakcjami i trudne do oswojenia – skomentował fotograf.

 

 

Dodaj komentarz