fbpx

Bohaterska interwencja znanego aktora. Benedict Cumberbatch udaremnił napad

Pochodzący w Wielkiej Brytanii aktor Benedict Cumberbatch wykazał się dużą odwagą, udaremniając napad na dostawcę jedzenia. Do zdarzenia miało dojść w listopadzie zeszłego roku w centrum Londynu, ale informacje o tamtym zdarzeniu pojawiły się dopiero teraz. Jadący rowerem dostawca firmy Deliveroo został napadnięty przez czterech napastników. W tym samym czasie nieopodal taksówką przejeżdżał znany z roli serialowego Sherlocka Holmesa aktor, Benedict Cumberbatch.

Wiozłem Benedicta i jego żonę  do klubu, na początku nie poznałem, że to on – opowiadał w wywiadzie dla “The Sun” kierowca Ubera, Manuel Dias. – Mój pasażer wyskoczył z pojazdu, podbiegł i odepchnął mężczyzn. Odwrócili się do niego i wtedy, sytuacja zrobiła się niebezpieczna, więc wkroczyłem do akcji – relacjonował taksówkarz.

Jak wspominał, napastnicy próbowali uderzyć aktora, jednak ten zdołał się obronić i odepchnąć ich.

– Wtedy zorientowałem się, że to Benedict i zrobiło się trochę surrealistycznie. Oto Sherlock Holmes walczył z czterema napastnikami tuż przy Baker Street – wspominał kierowca. – Wydaje mi się, że wtedy napastnicy też go rozpoznali i uciekli – dodał.

Mężczyzna stwierdził, że aktor był “odważny” i “zdawał się wiedzieć, co robi”. Jak pisze brytyjska prasa, sam Cumberbatch, przyznał później, że “zrobił to, co musiał”. Co ciekawe, do zdarzenia miało dojść niedaleko ulicy Baker Street, na której – w powieści Arthura Conan Doyla – mieszkał słynny detektyw.

W sobotę firma dostawcza podziękowała aktorowi.

 

 

Źródło: The Sun, Waschington Post

Dodaj komentarz