fbpx

Iga Świątek odnotowała kolejny rekord

Iga Świątek nie spoczywa na laurach. W czwartek wieczorem zdecydowanie wygrała z Bernardą Perą 6:0, 6:2, przechodząc do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie i ustanawiając nowy rekord.

Polska zawodniczka ponownie zaimponowała. Świątek bez problemu radziła sobie w Rzymie, potwierdzając swoją rolę faworytki w meczu z Perą. Wyniki setów 6:0, 6:2 mówią same za siebie.

Od samego początku mecz przebiegał pod kontrolą polskiej tenisistki. Chociaż Pera w końcówce drugiego seta pokazała lepszą grę, to nie było to wystarczające, by przeciwdziałać dominacji Świątek.

— Kort był ciężki, cięższe piłki. Musiałam się do tego dostosować. Dwa zwycięstwa tutaj w Rzymie i niedawny sukces w Madrycie dają mi pewność siebie — podkreśliła Świątek w krótkim wywiadzie po meczu.

Podczas czwartkowego występu Świątek ustanowiła nowy rekord, będąc zawodniczką z największą liczbą wygranych setów 6:0 na turnieju w Rzymie. W swoich pierwszych 17 meczach osiem razy wygrała seta, nie tracąc żadnego gema.

Świątek wyprzedziła Andreę Temesvari, która zdobyła siedem takich setów.

Co więcej, Polka zaliczyła 20. kolejne zwycięstwo w pierwszym meczu na turniejach WTA 1000. Więcej takich zwycięstw mają tylko Serena Williams i Wiktoria Azarenka od momentu wprowadzenia tego formatu w 2009 roku.

W trzeciej rundzie turnieju w Rzymie Świątek zmierzy się z Julią Putincewą. Mecz zaplanowano na sobotę (11 maja), godzina meczu jeszcze nie została ustalona.