fbpx

Powstał Obóz dla Puszczy Białowieskiej. Każdy komu nieobojętny jest los najstarszego lasu Europy może się przyłączyć

Aktywiści z Greenpeace Polska i Fundacji Dzika Polska organizują Obóz dla Puszczy Białowieskiej. Każdy, komu nieobojętny jest jej los będzie mógł się w nim zatrzymać na jak długo będzie chciał, żeby wesprzeć działania obrońców przyrody i spotkać się z naukowcami oraz ekologami, żeby porozmawiać o przyszłości rezerwatu.

– Kontaktuje się z nami mnóstwo osób, które mówią „chcemy przyjechać i coś zrobić”. Właśnie z myślą o nich zaczynamy budowę obozu. Każdy, kto chce stanąć w obronie Puszczy Białowieskiej będzie mógł się tu zatrzymać, rozbić namiot – mówi Mariusz Duchewicz z Fundacji „Dzika Polska”.

Obóz powstaje we wsi Pogorzelce, na prywatnym terenie. Każdy, kto będzie chciał się spotkać z aktywistami i przenocować, będzie musiał przyjechać z własnym namiotem i śpiworem. Obóz ma być miejscem, w którym będą spotykały się osoby przyjeżdżające do puszczy, żeby działać na jej rzecz, zintegrować się i podejmować wspólne inicjatywy ją chroniące.

Chodzi o działania mniej niebezpieczne, które nie wymagają doświadczenia posiadanego przez obrońców przyrody – takie na przykład, jak spacery ekologiczne po puszczy. Zainteresowani losem puszczy będą mogli spotkać się w obozie z ciekawymi ludźmi, posłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach.

Dobre Wiadomości wspierają te działania. Apelujemy do ludzi z różnych środowisk i całego świata do wywierania odpowiedniego nacisku na polski Rząd, aby powstrzymać wycinkę Puszczy.

Działania obrońców lasu można śledzić na facebooku TU

lub na stronie: obroncypuszczy.pl

Czytaj więcej na: bialystok.onet.pl

Foto: greenpeace.pl, facebook

Dodaj komentarz