fbpx

9-latek maluje zwierzęta, swoje obrazy wymienia na karmę dla schroniska

Pavel jest uzdolnionym 9-latkiem który kocha zwierzęta. Chłopiec postanowił wykorzystać swój talent plastyczny do pomocy czworonogom. 9-letni artysta maluje psy, koty oraz inne gatunki, wymieniając je później na karmę i lekarstwa.

Pavel Abramov mieszka w niewielkim mieście Arzamas w obwodzie niżnonowogrodzkim. Chłopiec razem ze swoją matką zainicjował nietypowy projekt. Regularnie maluje portrety zwierząt, które później sprzedaje za karmę dla zwierząt, lekarstwa czy inne potrzebne akcesoria. Następnie zawozi je do lokalnego schroniska.

9-latek publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia swoich prac oraz wizyt w schronisku, między innymi na popularnym w Rosji portalu społecznościowym VK. To właśnie tam na profilu o nazwie „Do czego zdolny jest mały wolontariusz” pojawiają się prace których bohaterami są zwierzęta domowe. Ich właściciele podpisują umowę z 9-latkiem, na mocy której dostaną namalowany wizerunek pupila zobowiązując się przy tym do kupna karmy. Tym sposobem okoliczni mieszkańcy mają obrazki przedstawiające ich zwierzęta, a Pavel zyskuje karmę dla bezdomnych czworonogów.

Popularność 9-latka sięgnęła już poza granice jego rodzinnego miasta. O inicjatywie chłopca dowiedzieli się mieszkańcy innych regionów, a także państw. Młody artysta dostaje zamówienia na portrety zwierząt n.in. z Hiszpanii czy Niemiec.

Źródło: vk.com/club179048126

2 thoughts on “9-latek maluje zwierzęta, swoje obrazy wymienia na karmę dla schroniska

Dodaj komentarz