fbpx

Polska reprezentacja kajakarska zdobyła 6 medali w Pucharze Świata

Polska reprezentacja kajakarska zdobyła sześć medali podczas ostatnich zawodów w ramach Pucharu Świata, które odbyły się w sobotę. Największe gratulacje należą się Oleksiiemu Koliadychowi, który zdobył złoty medal.

Koliadych triumfował w konkurencji C1 na dystansie 200 metrów, uzyskując czas 38,5 sekundy, co jest jego rekordem życiowym.

W wyścigu kanadyjki na 500 metrów Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski wywalczyli srebrny medal. Inne srebra zdobyły Dominika Putto w K1 na 200 metrów oraz Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto w K4 na 500 metrów. Brązowy medal dołożyła Justyna Iskrzycka w K1 na 1000 metrów. Niewiele zabrakło, aby Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk (K2 na 500 metrów) również stanęły na podium, przegrywając o ułamki sekundy. Tymczasem Sławomir Witczak w K1 na 500 metrów zrekompensował sobie brak kwalifikacji olimpijskich.

W innych finałach polscy kajakarze nie zdołali znaleźć się w pierwszej trójce. Arsen Śliwiński i Aleksander Kitewski (C2 na 500 metrów), Magda Stanny i Patrycja Mendelska (C2 na 200 metrów) zajęli szóste miejsca, a Jakub Stepun i Przemysław Korsak (K2 na 500 metrów) uplasowali się na siódmej pozycji. W finale B, Juliusz Kitewski w C1 na 500 metrów zajął pierwsze miejsce, Kacper Sieradzan i Adrian Kłos (C1 na 500 metrów) piąte, a Julia Olszewska (K1 na 200 metrów) siódme. Wojciech Pilarz i Wiktor Leszczyński zwyciężyli w finale C w K2 na 500 metrów.

Dodaj komentarz