fbpx

287 krakowskich studentów z kierunków medycznych zgłosiło chęć pomocy w szpitalach

W odpowiedzi na apel rektora, 287 studentów kierunków medycznych Wydziału Lekarskiego, Farmaceutycznego i Nauk o Zdrowiu, zgłosiło chęć pomocy w szpitalach – poinformował w poniedziałek rzecznik UJ Adrian Ochalik.

Powstała specjalna baza wolontariuszy, zainteresowani mogą się do niej wpisać wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej Collegium Medicum UJ.

– Do tej pory zgłosiło się 287 osób. W tym tygodniu podpisywane będą umowy o wolontariacie z pierwszą grupą studentów – powiedział Ochalik podkreślająć, że studenci zostaną przeszkoleni i będą ubezpieczeni. Jeszcze w tym tygodniu pierwsi z nich mają trafić do Szpitala Uniwersyteckiego.

Studenci mieliby służyć swoją wiedzą i umiejętnościami na oddziałach innych niż oddział zakaźny a także wspierać działania logistyczne i informacyjne Szpitala Uniwersyteckiego, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz krakowskiego Sanepidu (call-center).

– Chodzi o pracę w charakterze wolontariatu wyłącznie na oddziałach innych niż zakaźny – zaznaczył prof. Grodzicki. Chęć pomocy i pracy poza normalnymi godzinami zadeklarowała także część lekarzy-rezydentów.

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego Marcin Jędrychowski informował w zeszłym tygodniu, że po decyzji o zamknięciu szkół i przedszkoli około 100 pielęgniarek i 60 lekarzy zgłosiło, że od poniedziałku będzie opiekować się dziećmi.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz