fbpx

Teraz każdy może opublikować swoją książkę – znany sklep uruchamia nową usługę

Empik wprowadza nową platformę — selfpublishing. Ta usługa umożliwi niezależnym twórcom publikację własnej powieści, komiksu, poradnika lub pracy naukowej. Dzieła te będą sprzedawane online.

Empik wystartował właśnie z nową platformą, której wynikiem będzie dołączenie książek niezależnych autorów do oferty sklepu oraz aplikacji Empik Go. Autorzy będą mogli publikować swoje prace jako e-booki, audiobooki, a także w formacie tradycyjnych książek.

Firma podkreśla, że uruchomienie nowego serwisu to reakcja na rosnący na świecie trend selfpublishingu i jest to kolejny element strategii rozwoju Grupy w sektorze wydawniczym.

W ciągu ostatnich pięciu lat liczba tytułów wydanych na własną rękę przez autorów na całym świecie wzrosła o ponad sto procent. W dodatku Empik zauważył rosnący trend w ilości zgłoszeń i skali uczestnictwa w organizowanych przez siebie konkursach dla twórców. W Polsce nie brakuje osób pragnących pisać, które jednak do tej pory nie znalazły swojego miejsca w branży wydawniczej.

Wobec tego dalsze inwestowanie w ten sektor i zainteresowanie segmentem selfpublishingu stanowią kolejne logiczne kroki, które wpisują się w strategię rozwoju grupy.

Jest to pierwsza w Polsce platforma tego rodzaju, która oferuje tak rozbudowaną, bezpośrednią dystrybucję — w ciągu miesiąca Empik.com przyciąga aż 10 milionów klientów, a aplikację Empik Go miesięcznie wykorzystuje prawie 350 tysięcy słuchaczy i czytelników.

Empik Selfpublishing oferuje twórcom różne opcje publikacji, dając im pełną wolność w aspektach takich jak design okładki, format, treść czy data wydania. Autorem jest sam twórca, co oznacza, że cały proces, od strony kreatywnej do wydawniczej, jest w jego rękach, a prawa autorskie pozostają po stronie twórcy. Empik w tym procesie pełni rolę dostarczyciela szerokiej dystrybucji i wsparcia technologicznego, a w przyszłości także możliwości promocji.

Empik Selfpublishing jest przestrzenią zarówno dla autorów z gotowymi książkami, jak i dla tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę z pisaniem. Nie ma żadnych ograniczeń co do formy czy gatunku publikowanych prac. Platforma jest otwarta dla autorów powieści, komiksów czy zbiorów poezji, a także dla twórców internetowych publikujących na przykład krótkie poradniki czy autorów prac naukowych.

— Wraz z rozwojem platformy będziemy sukcesywnie poszerzać katalog usług dodatkowych. Docelowo będzie ona oferowała nie tylko dystrybucję treści, ale dostarczy także twórcom przydatne narzędzia pracy, dzięki którym autorzy w jednym miejscu będą mogli stworzyć książkę od A do Z. Od konceptu i pisania, redakcji i korekty, przez publikowanie w wielu formatach, aż po promocję i analitykę sprzedaży, a dla e-booków i audiobooków nawet profil i zachowania czytelników — podsumowuje Kuba Piotrkowicz, szef Empik Go.

 

Dodaj komentarz