fbpx

Cmentarz przyszłości. Prosty, eklektyczny i dla wszystkich

Polski projektant przedstawił innowacyjny pomysł na cmentarz przyszłości. Zamiast betonowych i marmurowych płyt, w samym środku lasu stanie jeden prosty budynek. Forest Memorial ma być eklektyczną alternatywą dla wszystkich niezależnie od wyznania.

Forest Memorial to projekt współczesnego cmentarza, który ma łączyć, a nie dzielić. Zamiast wielkich wizerunków krzyży i dużych, ciężkich nagrobków, projektant – Tomasz Michalski – zaproponował umieszczanie niewielkich symboli na ścianie pamięci, tuż przy tabliczce z imieniem i nazwiskiem zmarłej osoby. Miejsce ma być przeznaczone dla wszystkich niezależnie od wiary – ateistów, buddystów, katolików czy wyznawców innych religii.

cmentarz przyszłości
fot. Tomek Michalski

Nekropolia będzie bryłą w kształcie prostopadłościanu, obłożoną po zewnętrznej stronie opalanym drewnem, zaimpregnowanym zgodnie z metodą shugiban. W środku budynku będzie obszerna przestrzeń na urny z prochami, ażurowe sklepienie zaś zastąpi okna. Prosty i surowy Forest Memorial będzie miejscem spokojnej kontemplacji i odwiedzin dla bliskich rodzin. Zdaniem Tomasza Michalskiego idealnie wkomponuje się w leśny krajobraz.

cmentarz przyszłości
Forest Memorial, fot. Tomek Michalski
cmentarz przyszłości
Forest Memorial, fot. Tomek Michalski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUTAJ możesz przeczytać o innych niezwykłych pomysłach na cmentarz i pochówek.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: onet.pl

 

 

 

Dodaj komentarz