“Powiedz to wspak”. Niezwykły talent 51-latka
John Austin posiada dość osobliwy talent, mianowicie zabawia ludzi, mówiąc wspak.
W wieku 5 lat John przypadkowo odtworzył płytę Mary Poppins od tyłu i nauczył się z nią śpiewać. Dzisiaj 51-letni mężczyzna nagrywa coś, co pozornie brzmi jak bełkot, na przykład zamiast „Jak się masz?”, mówi wstecz: „Zsam ęis kaj?, a następnie za pomocą aplikacji Reversercam, odpowiednika polskiej wersji Powiedz to wspak, odtwarza ten sam tekst od tyłu. Wtedy okazuje się, że to, co mówi, ma sens i w ten sposób może uwiarygodnić swoje umiejętności.
Mieszkający w Charlotte w Północnej Karolinie, John Austin stworzył dla siebie pseudonim Backwords Dude i zaczął umieszczać filmiki ze swoimi nagraniami na YouTube. Urzekł publiczność w telewizji i Internecie swoim talentem do konwertowania w pamięci całych fraz, a nawet całych piosenek i recytowania ich od tyłu.
John wyznaje, że ma zespół Aspergera, który należy do spektrum autyzmu: „Zawsze wstydziłem się tej umiejętności, ponieważ pokazuje, że jestem inny, a rodzina, nauczyciele, przyjaciele i rówieśnicy mówili mi, że to złe” – pisze Austin na swoim kanale YouTube. Równocześnie wyznaje, że to pewnie dlatego, iż jego mózg funkcjonuje nieco inaczej, może wykazać się tak niezwykłymi umiejętnościami.
Kiedy wpisał „mówienie wstecz” w wyszukiwarkę Google, był zaskoczony wynikami. Okazało się, że już kilku osobom z Hollywood udało się zaistnieć w sieci dzięki tej samej umiejętności, robiąc dokładnie to samo co John.
To zmotywowało Johna do produkowania własnych filmów i umieszczania ich na kanale You Tube, na którym ma już ma ponad 16 000 subskrybentów. Podkreśla też, że cieszy go obserwowanie uśmiechu na ludzkich twarzach i wywoływanie radości u innych tym, co robi.
W tym filmie John odwiedza Nowy Jork. Jego rozmówcy na Union Square są oszołomieni i zdumieni…
https://rumble.com/embed/vdk1gz/?pub=4
Pod tym linkiem możesz obejrzeć film dokumentalny w języku angielskim o Johnie.
Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.
Źródło: Good News Network