fbpx

Policjant ze Stalowej Woli uratował noworodka

Policjanci są nie tylko stróżami prawa, ale także ludźmi, którzy są odpowiednio przeszkoleni, aby nieść pomoc w kryzysowych sytuacjach. Dramatyczne momenty rozegrały się tuż po godzinie 21, kiedy to do komendy przybiegła kobieta, trzymając na rękach trzytygodniowe niemowlę, które miało poważne trudności z oddychaniem.

Dziewczynka najprawdopodobniej zakrztusiła się pokarmem, a jej zasiniona twarz była niepokojącym sygnałem dla jej przerażonych rodziców. W obliczu takiej sytuacji postanowili skorzystać z najbliższej dostępnej pomocy, biegnąc do komendy.

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Podczas gdy jeden z dyżurnych wezwał karetkę pogotowia, st. asp. Marcin Gomułczak bez wahania rozpoczął czynności ratunkowe. Jego doświadczenie jako ratownika z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy okazało się nieocenione. W kilka chwil udało mu się przywrócić niemowlęciu prawidłowy oddech.

Niedługo później na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy przejęli opiekę nad dziewczynką i jej rodzicami. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w celu dalszej obserwacji i opieki medycznej.

Cała sytuacja jest przykładem, jak ważne jest posiadanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, a także gotowość do działania w kryzysowych sytuacjach. St. asp. Marcin Gomułczak, dzięki swoim umiejętnościom i szybkiej reakcji, prawdopodobnie uratował życie małej dziewczynki. Jego profesjonalizm i poświęcenie stanowią wzór dla wszystkich funkcjonariuszy oraz dla społeczności, której służy.

Dodaj komentarz