fbpx

Będą tańsze bilety na Teneryfę. Władze stworzą własną linię lotniczą

Teneryfa będzie miała własną linię lotniczą. W ten sposób kraj chce uniezależnić się od biur podróży i zagranicznych przewoźników, którzy zawyżają ceny biletów.  Pierwsze prace administracyjne nad projektem rozpoczną się w lutym 2021.

 

Decyzja o utworzeniu własnej linii lotniczej jest podyktowana chęcią wyjścia naprzeciw turystom, a także rodzinom, które posiadają bliskich w Hiszpanii kontynentalnej. Pierwsze próby pomocy pojawiły się, gdy rząd ogłosił gotowość dopłat w postaci 75 proc. do przelotów krajowych – niestety bilety wcale nie stały się tańsze. Władze jednak nie uległy i wciąż twierdzą, że każdy kto ma ochotę przylecieć na Teneryfę powinien to zrobić za rozsądną cenę.

-Chcemy się w ten sposób uniezależnić od biur podróży i przewoźników lotniczych – wyjaśnił decyzję prezydent rady Teneryfy, Pedro Martin.

Rząd planuje zainwestować w nowy projekt ok. 700 tys. EUR., a w najbliższej przyszłości Teneryfa ma posiadać 25 proc. udziału w nowym projekcie. Pierwsze loty odbędą się prawdopodobnie w przyszłym roku, choć prace administracyjne rozpoczną się już w lutym 2020.

Krajowy przewoźnik będzie oferował loty do Hiszpanii kontynentalnej, a dopiero potem poszerzy je o trasy międzynarodowe. Możliwe również, że władze wejdą w spółkę ze stowarzyszeniem hotelarzy z Teneryfy. Związek również planuje stworzyć własną linię lotniczą, aby na pokładzie samolotu  przewozić turystów prosto do swoich hoteli.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: fly4free.pl

 

 

 

Dodaj komentarz