fbpx

Kevan Chandler dzięki swoim przyjaciołom zwiedzi świat… w plecaku

 

Pochodzący z Florydy Kevan Chandler cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, który sprawił, że nie ma czucia w kończynach i nie może nimi poruszać. Ponieważ jego nogi już nigdzie go nie zaniosą, jego przyjaciele postanowili mu pomóc. Chandler wkrótce wyruszy w podróż na ich plecach w specjalnym nosidełku i dzięki temu będzie mógł zobaczyć wszystko to, o czym do tej pory tylko marzył.

Grupa ma dokładnie wytyczone cele. Kevan chce zobaczyć m.in. Samois Ser Siene, we Francji, gdzie kiedyś mieszkał jego idol, Django Reinhardta – gitarzysta w zespole Quintette du Hot Club de France. Następnie, jako aspirujący pisarz, wraz z przyjaciółmi planuje udać się do Londynu, do parku królewskiego Kensington Gardens, w którym J. M. Berrie wymyślił Piotrusia Pana. Później chce dostać się na skalistą, irlandzką wysepkę Skellig Michael, na której znajduje się wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO średniowieczny klasztor.

3261DC6C00000578-0-image-a-142_1458454313999

Cała wyprawa została dokładnie przemyślana. Odbyły się nawet odpowiednie testy. Pewnego dnia, całkiem spontanicznie Kevan zapytał kolegów, czy mógłby wyruszyć z nimi na wycieczkę po mieście. Ci nie mieli nic przeciwko i na szybko skonstruowali za pomocą hamaka i plecaka specjalne nosidło, w którym mogli przenosić kolegę. W ten sposób wyruszyli na podbój Greensboro, w Karolinie Północnej.

kevan-chandler-backpack

Kevan, Philip, Tom oraz Benjamin planują zacząć swoją podróż 19 czerwca, a zakończyć ją 8 lipca. Cały czas zbierają fundusze w serwisie Go Fund Me, które pozwolą im zrealizować swoje marzenie. Do tej pory udało im się uzbierać prawie 10 000$. Kevan Chandler wierzy, że jego historia zainspiruje innych do przekraczania barier i uwierzenia, że chcieć to móc.

Źródło: today.com, mirror.co.uk

Dodaj komentarz