fbpx

Tak będzie wyglądał nowy Orient Express. Uwaga! To nie jest pociąg!

Amfiteatr, prywatne studio nagrań, SPA, salka do medytacji. To tylko kilka spośród wielu atrakcji, które będą dostępne na luksusowym pokładzie Orient Express Silenceas. Statek ma być przykładem nowoczesnej technologii wykorzystującej „zieloną energię”.

Luksusowy żaglowiec o nazwie Orient Express Silenceas to najnowszy projekt firmy Accor. Silenceas ma nawiązywać do Złotego Wieku Francuskiej Riwiery – gdy na pokładzie luksusowych statków podróżowała artystyczna bohema całej Europy.

Jak informują twórcy, Orient Express Silenceas powstanie do 2026 r. i będzie wykorzystywał siłę wiatru oraz skroplony gaz ziemny. Jest to zatem przykład nowoczesnej technologii hybrydowej, w której „zielona energia” łączy się z wydajną pracą silnika. Twórcy nie wykluczają również skorzystania w przyszłości z energii wodorowej.

Żaglowiec będzie miał 220 m długości, a na jego pokład wejdzie 120 pasażerów We wnętrzu luksusowego statku przewidziano 54 apartamenty, którym daleko do typowej kajuty. Średniej wielkości pokój będzie miał 70m2 – apartament prezydencki zaś 1415 m2. Każdy z pasażerów będzie mógł skorzystać ze SPA, salki medytacyjnej, studia nagrań, amfiteatru, basenu, baru i dwóch restauracji.

„Wraz z Orient Express Silenceas rozpoczynamy nowy rozdział w naszej historii, przenosząc doświadczenie i doskonałość luksusowych podróży na najpiękniejsze morza świata” — oświadczył prezes i dyrektor generalny firmy Accor – Sébastien Bazin.

Za projekt odpowiada francuski architekt Maxime’a d’Angeaca, który pracował przy projekcie nowego pociągu Orient Express firmy Accor.

orient express

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: F7dobry

Dodaj komentarz