fbpx

Emma Lindström – moja życiowa ścieżka na wyciągnięcie pędzla

Emma Lindström to utalentowana 26 letnia malarka. Choć pochodzi ze Szwecji to oglądając jej prace mamy wrażenie jakby pochodziła z zupełnie innej galaktyki. Oto co sama mówi o swojej twórczości:

To są moje artystyczne prace, choć czuję, że słowo „prace” nie trafia w sedno sprawy, ponieważ moja twórczość to moje życie, to ścieżka którą odnalazłam, a może to ona odnalazła mnie. Szlak, z którego nie zeszłam do tej pory ani razu.

Podążanie za głosem swojego wnętrza nigdy nie jest łatwe. To ciągła wojna nerwów pomiędzy tym, co jest w tobie, a tym, co dociera do ciebie z otaczającego cię świata. Zamęt głosów zniechęcenia i strachu, które mówią ci, że żyjesz fantazją i zamiast niej powinieneś zająć się czymś prawdziwym, namacalnym. Sztuka dała mi potężne narzędzia, która chronią mnie przed całym tym mentalnym zgiełkiem: miłość oraz piękno. Sztuka pełni rolę nauszników oraz nieskazitelnie czystych okularów, które pozwalają mi odbierać wyłącznie niezbędne i autentyczne bodźce. Pozwala mi oddzielić zamęt od spokoju i pozostawia mnie w stanie skupienia oraz uwagi, w miejscu, gdzie wszystko jest możliwe: na wyciągnięcie pędzla.

Pragnę was zainspirować do tego, abyście podążali ścieżką swojego powołania i pasji, ścieżką czynności, która pozwala wam zwolnić lub nawet zatrzymać upływ czasu. Każdy z nas osiąga ten stan na różne sposoby – ale bez względu na to, czy przychodzi wam to podczas malowania, tworzenia muzyki, siedzenia po turecku czy też szaleńczego biegu przed siebie – najważniejsze jest aby robić to, co wam gra w duszy. Wierzę, że uważne słuchanie siebie jest nadrzędną misją w życiu każdego z człowieka.

emmalindstrom1

tumblr_nxyfqqAw4M1rv33k2o5_1280

tumblr_inline_o6mgmi4Shg1srvotw_500

127

Źródło: boredpanda.com

Tłumaczenie: Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz