fbpx

W Stambule automaty do recyklingu karmią bezdomne zwierzęta

W Stambule, jednym z najbardziej zaludnionych miast świata, mieszka około 100 000 bezpańskich psów i kotów. Te zwierzęta, żyjąc na ulicach wśród ponad 14 milionów ludzi, często borykają się z brakiem pożywienia i opieki. Turecka firma Pugedon postanowiła nieco poprawić ich los.

Pugedon wprowadził rewolucyjny projekt, który nie tylko wspiera bezpańskie zwierzęta, ale także promuje recykling i ochronę środowiska. Na ulicach Stambułu pojawiły się nietypowe automaty do zbierania butelek PET, które służą równocześnie jako dozowniki karmy dla zwierząt.

Co sprawia, że te automaty są wyjątkowe? Otóż, za każdym razem, gdy mieszkaniec wrzuci do nich pustą plastikową butelkę, uruchamiany jest mechanizm, który wsypuje określoną ilość karmy do miski umieszczonej na dole automatu. Co więcej, jeśli w butelce znajduje się jeszcze trochę wody, może ona zostać spuszczona do specjalnej miski obok, umożliwiając zwierzetom ugaszenie pragnienia.

Inicjatywa ta jest wynikiem współpracy Pugedon z recyklerami butelek PET. Co ciekawe, automaty te nie generują dodatkowych kosztów dla gminy. Pugedon zakupił automaty, a koszty paszy są pokrywane przez zyski z recyklingu plastiku. Jest to przykład, jak działania proekologiczne mogą iść w parze z troską o zwierzęta.

Ten projekt to nie tylko pomoc dla bezpańskich zwierząt, ale także edukacja społeczności lokalnej w zakresie recyklingu i odpowiedzialności za środowisko. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które adresuje kilka istotnych problemów społecznych i ekologicznych jednocześnie.

Inicjatywa Pugedon stała się inspiracją dla innych miast i krajów, pokazując, że kreatywne i zrównoważone podejścia mogą przynieść korzyści zarówno środowisku, jak i jego mieszkańcom – bez względu na to, czy są dwu-, czy czworonożni.

Dodaj komentarz