fbpx

Ukończył szkołę w wieku 93 lat, razem ze swoją prawnuczką

Odebranie dyplomu ukończenia uczelni zawsze to wielki powód do świętowania. Szczególnie dla kogoś, kto czekał na tę chwilę ponad ćwierć wieku! 93-letni Amerykanin udowodnił niedawno, że wiek to tylko liczba i nigdy nie jest za późno na naukę.

93-letni Pat Moore ukończył w tym roku szkołę średnią. Mężczyzna miał zakończyć edukację w 1945 roku, jednak los pokrzyżował jego plany.

Musiał powtarzać rok. Później edukację przerwało mu powołanie do wojska

Na drodze do szkolnego dyplomu stanęła mu literatura angielska. Mężczyzna nie zdał tego przedmiotu i musiał powtarzać rok. Na kilka miesięcy przed planowaną ceremonią ukończenia liceum został jednak powołany do wojska.

Pat Moore trafił do Korpusu Powietrznego Armii Stanów Zjednoczonych.

– Wezwał mnie wujek Sam, więc nie mogłem nic zrobić. Musiałem iść – stwierdził.

Po czterech latach służby mężczyzna wrócił do domu. Nie miał jednak czasu, aby zadbać o edukację. Zaczął pracować jako pilot przy oprysku zbóż, później założył rodzinę.

Skończył szkołę średnią w wieku 93 lat. Namówiła go do tego prawnuczka

W końcu 93-letni Pat Moore postanowił jednak stanąć na wysokości zadania i ukończyć szkołę średnią. Dokonał tego ponad 70 lat od rozpoczęcia edukacji. Co skłoniło go do tego posunięcia?

– Za wszystko odpowiada ta mała dziewczynka, tam – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Moore, wskazując na swoją prawnuczkę.

Bryssa również ukończyła w tym roku Alvin High School w Teksasie. To ta sama placówka, do której przed laty uczęszczał 93-latek. Teraz wraz ze swoją prawnuczką wspólnie mógł cieszyć się ze szkolnego dyplomu.

 

Dodaj komentarz