fbpx

Niezwykły duet – Aad i Remco Van Der Linden – ojciec i syn, którzy podbijają Instagram i świat modelingu! W rodzinie siła, czyż nie?

 

 

Mieszkający w Londynie, a urodzony w Holandii Remco Van Der Linden, lat 43, od blisko dwudziestu lat pracuje w świecie modelingu, uczestnicząc w sesjach najbardziej renomowanych domów mody na świecie. Ostatnimi czasy dołączył do niego jego ojciec, 73-letni Aad Van Der Linden. Wbrew pozorom ojciec i syn dopiero niedawno nawiązali ze sobą bliższe stosunki. Wcześniej Aad żył z piętnem wypadku drogowego, który spowodował 30 lat temu i poczucie winy nie pozwoliło mu budować normalnych relacji rodzinnych. Żył jakby w odizolowanym świecie swojej własnej traumy i nikt nie miał do niego dostępu. Pomogła mu dopiero terapia EMDR, której poddał się dwa lata temu. Po zaledwie ośmiu sesjach z wykwalifikowanym terapeutą, wewnętrzny mur runął, a Aad znów zaczął się otwierać na świat. Wspólne sesje fotograficzne z synem są dla niego spełnieniem marzeń. To wielka radość również dla Remco.  Ze zdjęć przebija wielka miłość do siebie obu mężczyzn, którzy uczuciowo odnaleźli się po latach. 

EMDR – podejście terapeutyczne EMDR opiera się na założeniu, że sam akt mówienia o traumatycznym wydarzeniu jest niewystarczający dla uzyskania znaczącej redukcji objawów. Ponadto, straumatyzowana osoba nie zawsze będzie w stanie opowiadać o traumatycznym wydarzeniu ze wszelkimi jego szczegółami. Podejście EMDR proponuje więc protokół terapeutyczny, który pozwala terapeucie asystować klientowi, kiedy on sam dociera do źródła wydarzenia traumatycznego. Wspomnienie przywołane zostaje nie tylko na poziomie werbalnym, ale również w kontekście spostrzeżeń wzrokowych, przekonań, emocji i doznań płynących z ciała. (za Wikipedią)

 

Zobaczcie kilka niezwykłych zdjęć Remco i Aada Van Der Linden  :

 

 

 

Źródło: pressreleases.responsesource.com

Dodaj komentarz