fbpx

Promienna cera bez cieni pod oczami? Skuteczny trik, który zajmie chwilę

Chcesz szybko poprawić wygląd skóry, ale nie masz ochoty inwestować w drogie kosmetyki? Influencerka z TikToka, która prowadzi kanał o nazwie All You Can Face udowadnia, że promienna cera to efekt codziennych, kilkuminutowych masaży. Są proste, skuteczne i nie wymagają posiadania profesjonalnych umiejętności. Spróbujesz?

Face modeling, czyli samodzielny masaż twarzy może wykonywać każdy niezależnie od stopnia manualnych zdolności. Wystarczą do tego jedynie zaangażowanie i zapoznanie się z krótką instrukcją zaproponowaną przez influencerkę, która zapewnia, że skuteczność masażu twarzy jest dziś tak samo oczywista jak to, że regularne wizyty na siłowni budują mięśnie. W obrębie twarzy posiadamy ich aż 60, z czego 12 znajduje się wokół ust. Wszystkie odpowiadają za ruch i mimikę i tak samo jak pozostałe mięśnie w ciele do prawidłowego funkcjonowania potrzebują treningu i czasu na relaks. Masaż twarzy wykonywany regularnie będzie miał działanie ujędrniające, modelujące, niwelujące oznaki starzenia i zmęczenia oraz poprawiające ogólny stan ukrwienia skóry. Zdaniem influencerki najlepszą porą na masaż jest chwila przed nocnym spoczynkiem. Po zmyciu makijażu i osuszeniu twarzy wystarczy stanąć przed lustrem i wykonać następujące czynności:

Masaż relaksacyjny

Ułóż dwa palce (wskazujący i środkowy) symetrycznie na brodzie. Przesuń palce w kierunku nosa, wykonując delikatny łuk. Następnie zegnij i rozszerz palce – obróć dłoń delikatnie uciskając skórę, wykonując ruch od nosa ku uszom. Teraz otwartą dłonią masuj okolice uszu – najlepiej ku dołowi, aby ucho znajdowało się pomiędzy palcem wskazującym a środkowym. Na koniec przejdź do obszaru szyi – masuj skórę całą powierzchnią dłoni. Każdy krok powtórz kilkukrotnie, tak aby zajął ok. 10 min.

Masaż na promienną cerę

Masaż twarzy rozpocznij od delikatnego ostukiwania skóry na górze głowy, tuż za linią włosów. Następnie przesuwaj palce ku dołowi, klepiąc opuszkami palców boki twarzy i szyi. Możesz to zrobić przy pomocy olejku lub delikatnego kremu. Teraz połóż dłonie przy uszach i masuj skórę w miejscu ich połączenia z twarzą – koliste, delikatne ruchy dłoni pomogą rozluźnić mięśnie szczęki.

Kolejnym etapem jest drenaż limfatyczny – masuj twarz od skroni do szyi całą powierzchnią dłoni. Zegnij palce i wykonaj ruch od brody do uszu, przesuwając palce po owalu twarzy. Teraz powtórz to w okolicy pod oczami – przesuwaj zgięte palce od wewnętrznego kącika oka do skroni. Ten ruch ma unosić skórę twarzy ku górze.

Rozłóż palce dłoni w sposób, który obejmie oko. Palec wskazujący powinien znajdować się pod okiem, a palec środkowy być przy łuku brwiowym. Wykonaj teraz kilka ruchów w kierunku od wewnątrz do zewnątrz twarzy.

Ruchem zygzakowatym zewnętrzną stroną palca wskazującego masuj czoło od dołu do góry. Następnie ułóż obie dłonie na środku czoła i głaszcz skórę w kierunku od wewnątrz na zewnątrz. Zakończ trening ruchem głaskania skóry twarzy w dół od czoła do szyi.

Masaż redukujący cienie pod oczami

A to szybka pomoc dla niewyspanych. Masaż, który zredukuje ślady po bezsennej nocy możesz wykonać o dowolnej porze dnia – co więcej zajmuje jedynie chwilę. Rozpocznij od delikatnego klepania skóry pod oczami za pomocą palców – tak jakbyś chciała wklepać krem. Następnie ułóż oprzyj kciuki dłoni o brodę, a palce wskazujące skieruj pod oczy – wykonaj teraz kilka okrężnych ruchów ku górze. Pomocny będzie również ruch, który polega na unoszeniu palcami łuków brwiowych w kierunku od nasady nosa na zewnątrz. Masaż zakończ delikatnym dotykiem palcami skroni.

Zobacz krótki filmik influencerki na Tok Toku TU.

 

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Kobieta.onet.pl

 

Dodaj komentarz