fbpx

Kalendarz Australijskich Strażaków ma już 29 lat! Zebrano 3,2 mln dolarów na cele charytatywne [wideo]

W 2022 roku Kalendarz Australijskich Strażaków będzie obchodził 29. rok publikacji.
Od 2015 r. dzięki Kalendarzowi Australijskich Strażaków na rzecz różnych organizacji charytatywnych przekazano ponad 1 milion dolarów, a od 1993 r. zebrano łącznie 3,2 miliona dolarów.

Nie tak dawno wspominaliśmy ten fantastyczny projekt australijskich strażaków z ubiegłego roku, tymczasem pojawiła się już kolejna jego edycja na rok 2022.

Poza oczywistymi walorami wizualnymi i profesjonalnymi fotografiami należy pamiętać, że największym atutem Kalendarza jest oczywiście szczytny cel, na który przeznaczane są dochody z jego sprzedaży.

Australian Firefighters Calendar przekazuje datki na rzecz wielu fundacji, m.in. Fundacji Australijskiego Szpitala Dziecięcego, Szpitala Dziecięcego w Westmead, oddziałów leczenia oparzeń Fundacji Szpitala Dziecięcego w Sydney, Fundacji Starlight Children, Fundacji Mates For Mates, Royal Far West oraz Australia Zoo Wildlife Warriors.

Centrum Oparzeń Królewskiego Szpitala Dziecięcego obejmuje Grupę Badawczą ds. Oparzeń i jest największym pediatrycznym ośrodkiem leczenia oparzeń w Australazji. W ośrodku leczone są dzieci z całego stanu Queensland, północnej Nowej Południowej Walii, Wiktorii i Wysp Pacyfiku.
Tylko w zeszłym roku oddział oparzeń leczył ponad 1600 nowych dzieci z ciężkimi obrażeniami oparzeniowymi i przeprowadził dalsze badania dla setek kolejnych dzieci.

Fundusze przekazane przez Australian Firefighters Calendar pomogły jednostkom oparzeniowym w całej Australii w zakupie bardzo potrzebnego sprzętu medycznego, powiększeniu zespołu oraz przeprowadzeniu ważnych badań i prób klinicznych, które pomagają w opracowaniu bardziej skutecznych i mniej bolesnych metod leczenia dzieci z oparzeniami.
Fundacja Królewskiego Szpitala Dziecięcego zainwestowała ponad milion dolarów w badania nad oparzeniami i nadal finansuje badania w tej ważnej dziedzinie, aby dzieci mogły przeżyć życie wolne od urazów i blizn, które mogą powstać w wyniku ciężkich oparzeń.
W ciągu długiej historii wspierania oddziału oparzeń Królewskiego Szpitala Dziecięcego Australian Firefighters Calendar zebrał setki tysięcy dolarów, aby pomóc złagodzić ból i cierpienie dzieci przyjmowanych do klinik każdego roku.

Cena kalendarza wynosi AU $ 22. Dostępne są różne wersje tematyczne (koty, psy, konie etc.) Kalendarz można zakupić TUTAJ

 

Źródło: Facebook

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

 

 

 

Dodaj komentarz