fbpx

Polka radzi jak samodzielnie wykonać papierową maseczkę w stylu origami [VIDEO]

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, od czwartku mamy obowiązek zasłaniania twarzy w miejscach publicznych. Dzięki kreatywnej Polce możesz w domowych warunkach stworzyć własną maseczkę ochronną.

Potrzebne ci będą: dwie gumki recepturki, ręcznik papierowy i zszywacz. Zapewne większość z nas posiada wszystkie materiały w swoich domach. Wykonana maseczka pozwoli ci osłonić twarz i ograniczyć transmisję kropelkową.

Okazuje się, że origami, czyli japońska sztuka składnia papieru jest przydatna podczas pandemii koronawirusa. Anna Myczkowska-Szczerska, dr hab. z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiego ASP podzieliła się swoim pomysłem wykonania maseczki z papieru.

Zaprojektowaną maseczkę możesz wykorzystać jedynie raz, jest to doraźne rozwiązanie. Po użyciu należy niezwłocznie wyrzucić przedmiot do kosza. Jednak, gdy nie mamy możliwości kupna maseczki, rozwiązanie może być przydatne.

Pomysł na wykonanie maseczki z origami zainteresował Polskie Radio w Chicago. Może przy pomocy mediów ten niezwykle prosty, ale skuteczny wynalazek trafi do większej ilości osób i pomoże tym, którzy nie mieli możliwości zaopatrzenia się w maseczki. Papierową ochronę przed zarażeniem się koronawirusem promuje krakowski Wydział Form Przemysłowych ASP. Oprócz maseczki z origami pojawił się także koncept dr hab. Moniki Wojtaszek-Dziadus, która proponuje wykonanie przedmiotu z worka do odkurzacza i uchwytu pokrywki do garnka.

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło: noizz.pl

 

Dodaj komentarz