fbpx

Odkrywamy USA. Co warto zobaczyć na Florydzie?

Stany Zjednoczone to miejsce, które kojarzy się z wielkim amerykańskim snem poprzednich pokoleń. Ich spełnieniem jest Floryda – nowoczesna, luksusowa, pełna przepychu, ale także oferująca przepiękne plaże. Najpopularniejsze miasto Słonecznego Stanu, czyli Miami to także kulturowa mieszanka pełna latynoamerykańskiego temperamentu i karaibskiej atmosfery – mieszanka wybuchowa. Do tego Floryda oprócz doskonałych warunków do wypoczynku oferuje też długą listę niesamowitych atrakcji.

Pogoda na Florydzie – kiedy warto tu przyjechać?

Od stycznia do grudnia na Florydzie panują wysokie temperatury. Te najwyższe – ponad 30 st. C – przypadają na okres od maja do początku października. W pozostałych miesiącach słupki rtęci wskazują od 24 do 28 st. C. Jeśli planujesz wypoczynek na plaży i kąpiele w Atlantyku lub Zatoce Meksykańskiej, zwróć uwagę na liczbę godzin słonecznych i temperaturę wody. Te wskaźniki są najwyższe od kwietnia do września, kiedy słońce świeci średnio przez 13 godzin dziennie, a woda na 25-29 st. C. Teraz wakacje w tym amerykańskim stanie możesz spędzić z polskimi biurami podróży, m.in. wybierając wakacje z bezpośrednim lotem na słoneczną Florydę w ITACE.

Plaże na Florydzie

Najbardziej słoneczny stan USA to miejsce, gdzie wypoczywają gwiazdy Hollywood. Nie może tu zabraknąć wspaniałych, piaszczystych plaż, w tym tych najsłynniejszych na świecie. W pierwszej dziesiątce „Top Beaches” według m.in. Travel Channel i Southern Living Magazine znalazła się Panama City Beach. To plaża idealna – z drobnym, białym piaskiem, lazurową wodą Zatoki Meksykańskiej, mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz blisko miasta.

Ci, którzy cenią sobie życie nocne, z pewnością wybiorą się na Daytona Beach, przy której znajdują się liczne, kluby, bary i dyskoteki czynne przez całą dobę. W okolicy znajduje się także słynny tor wyścigowy Daytona International Speedway, na którym rozgrywany jest m.in. prestiżowy wyścig NASCAR – Daytona 500.

Znana na całym świecie Palm Beach to ponad 75 kilometrów wybrzeża usianego wysokiej klasy hotelami i restauracjami. Kwitnie tu życie nocne, a w okolicy znajdują się także ekskluzywne butiki marek premium. Za tą najczystszą i najbardziej naturalną plażę, uznawana jest Siesta Key. Bielutki, miękki piasek przyciąga tutaj plażowiczów, a położony niedaleko Point of Rocks sprawia, że jest to także miejsce popularne wśród nurków.

Tę plażę zna chyba każdy, bo „zagrała” w wielu hollywoodzkich produkcjach. Była też tłem dla tysięcy sesji zdjęciowych. Mowa oczywiście o Miami Beach z białym piaskiem, lazurową wodą i uroczymi kolorowymi budkami ratowników, które są jej charakterystycznym elementem. Tuż obok znajduje się też ocieniona palmami promenada z barami i restauracjami zapewniającymi przepiękny widok na ocean. Tutejsze kluby gwarantuję też najwyższy poziom rozrywki i to przez całą dobę, bo Miami Beach nigdy nie zasypia.

Wakacje na Florydzie – co warto zobaczyć?

Będąc na urlopie w Słonecznym Stanie USA, oprócz plażowania warto też postawić na odkrywanie lokalnych atrakcji. Dorośli i dzieci będą zachwyceni ofertą najsłynniejszego parku rozrywki na świecie – Walt Disney World Resort. Na Przylądku Canaveral znajduje się Centrum Kosmiczne im. Johna Fitzgeralda Kennedy’ego z najsłynniejszym kosmodromem na świecie i Stacja Sił Powietrznych Cape Canaveral. Florida Keys powinni odwiedzić miłośnicy pocztówkowych widoków, które zapewnia słynna Key West, i literatury, bo to tutaj żył i tworzył Ernest Hemingway.

Nie można także pominąć Miami ze wspaniałymi plażami, imponującą dzielnicą biznesową, która kontrastuje z uroczymi, kolorowymi zabudowaniami w stylu art dèco. To miejsce zupełnie inne od reszty amerykańskich miast. Bliżej stąd do Hawany niż do Waszyngtonu, a dookoła czuć karaibski luz. Latynoamerykańskie wypływy dostrzeżesz też na ulicy – łatwiej usłyszeć tu hiszpański niż angielski, a lokalne restauracje w swojej ofercie mają pełną paletę dań z Kuby, Dominikany, Jamajki czy Meksyku.

Kwintesencją Miami jest dzielnica oraz plaża South Beach (SoBe), wzdłuż której biegnie słynna promenada Ocean Drive. Zwana także Miami Beach plaża to miejsce-symbol z charakterystycznymi kolorowymi budkami ratowników, wspaniałym białym piaskiem i widokiem na Ocean Atlantycki. Po zmroku plażowy klimat zamienia się w niekończącą się imprezę. W tutejszych klubach, barach i restauracjach kwitnie życie nocne.

Miłośnicy natury podczas wakacji na Florydzie powinni odwiedzić Biscayne National Park w Zatoce Biscayne z rafą koralową i lasami namorzynowymi, a także Everglades National Park. Ten drugi oferuje spotkanie z ok. 350 gatunkami ptaków, m.in. pelikanami, a także z dziką subtropikalną przyrodą i tysiącami aligatorów.

Floryda i Miami to symbol nowoczesności i luksusu. Jeśli wakacje tutaj są na liście twoich marzeń, nie czekaj dłużej i czym prędzej spełnij swój wielki american dream.

 

Dodaj komentarz