fbpx

Dzień Powolności …. nie tylko 25 lutego

zach

Światowy Dzień Powolności najwięcej zwolenników ma we Włoszech, ale i inne kraje Europy zaczynają się do niego przekonywać. Zawędrował też za ocean – do Nowego Jorku. Święto, o którym mowa, obchodzimy 25 lutego. A może warto przedłużyć święto na cały rok?

Coraz więcej jest w kalendarzu świąt i dni czczących coraz to dziwniejsze rzeczy czy zachowania, ale Światowy Dzień Powolności kultywowany od paru lat, 25 lutego, w kilkunastu miastach na świecie, jest ideą godną przemyślenia, zwłaszcza w świecie, który przytłacza nas intensywnym rytmem życia.

„Naszym celem jest krzewienie idei, że unikając pośpiechu i stresu można poprawić jakość życia poszczególnych osób, pracowników i wszystkich obywateli” – oświadczył już kilka lat temu szef włoskiego stowarzyszenia o nazwie Sztuka Powolnego Życia Bruno Contigiani. Do stowarzyszenia należą ludzie, którzy są zdeklarowanymi zwolennikami życia bez pośpiechu i stresu. Dlatego jakoś wcale nie dziwi fakt, iż to właśnie Włochy stały się kolebką Dnia Powolności.

Czytaj więcej

Źródło: w-spodnicy.ofermin.pl

Dodaj komentarz