fbpx

Taksówkarz znalazł w samochodzie papierową torbę. W środku było… 300 tys. dolarów

Taksówkarz znalazł w swoim aucie torbę z bardzo cenną zawartością (fot. N-Lange.de/Wikimedia Commons)

Gdy Gerardo Gamboa wsiadał do swojego auta, na pewno nie spodziewał się, że nie będzie to kolejny zwykły dzień z życia taksówkarza. Po zrobieniu kilku kursów, na tylnym siedzeniu znalazł papierową torbę. Początkowo myślał, że w środku znajdują się słodycze, jednak gdy ją otworzył, okazało się, że schowano w niej tysiące dolarów.

Początkowo mężczyzna nie wiedział, że wiezie tak cenny pakunek. Na papierową torbę uwagę zwrócił mu pracownik hotelu, spod którego Gamboa miał odebrać pasażera. Dopiero wtedy okazało się, że pozostawiony na siedzeniu pakunek wypełniony jest banknotami. Łącznie w torbie było 300 tys. dolarów.

Gerardo nie zastanawiał się długo i zaraz po znalezieniu torby poinformował o niej centralę, a ci skontaktowali się z miejscową komendą policji. Okazało się, że funkcjonariusze dostali już zgłoszenie o zaginionej fortunie. Znalezione pieniądze należały do znanego pokerzysty, który jednak nie chciał ujawnić swojej tożsamości.
O nie, w ogóle o tym nie pomyślałem. Nawet przez krótką chwilę. Zrobiłem dobrą rzecz dla siebie, dla mojej rodziny, dla firmy i całego miasta – powiedział dziennikarzom Gamboa, gdy zapytali go o to, czy chciał zatrzymać pieniądze.

Nie wiadomo czy taksówkarz został w jakiś sposób wynagrodzony przez pasażera, który zgubił cenną torbę. Jednak pracownika doceniła korporacja, w której od lat jeździ Gamboa. Za wzorowe zachowanie i uczciwość dostał 1000 dolarów premii.
On jest wspaniałym człowiekiem. W ciągu 13 lat jego pracy nie mieliśmy z nim ani jednego problemu – powiedział o swoim pracowniku przełożony taksówkarza, Bill Shranko.

Nie dziwimy się jego opinii. Takich ludzi chcielibyśmy częściej spotykać na swojej drodze.

 

Źródło: http://deser.pl/deser/1,111858,15200979,Taksowkarz_znalazl_w_samochodzie_papierowa_torbe_.html#TRNajCzytSST

Dodaj komentarz