fbpx

Rok temu ludzie uratowali mu życie. Teraz pies ocalił 3-letnią dziewczynkę

Rok temu przeżył tragedię, miał połamane łapy i żebra. Był szczęśliwy, bo został uratowany przez schronisko dla zwierząt, a następnie przyjęty do rodziny. Tym razem, to właśnie on – pies o imieniu Peanut, a po polsku Orzeszek – pomógł ocalić 3-letnią dziewczynkę.

Peanut rok temu trafił do schroniska z połamanymi łapami, żebrami i żołądkiem pełnym pogryzionego dywanu. Na szczęście wyzdrowiał, a niedługo potem został przygarnięty przez rodzinę z miejscowości Escanaba w amerykańskim stanie Michigan. W ubiegły piątek zwrócił uwagę właścicieli swoim nietypowym zachowaniem. Zbiegł po schodach, zaczął szczekać, aż właściciel wypuścił go na dwór. Kiedy mężczyzna spojrzał na ulicę, zauważył dziewczynkę, która nie miała ubrania i telepała się z zimna.

Właściciel psa wskoczył do rowu, w którym było dziecko, wyciągnął ją, okrył swoją koszulą, a następnie poszedł do domu po koce, aby ją ogrzać. Rodzina zadzwoniła na numer alarmowy.

Do czasu przybycia pogotowia i policji mała dziewczynka mogła mówić tylko jedno: piesek – napisał jego właściciel w liście skierowanym do schroniska, które przyjęło zwierzę w kwietniu ubiegłego roku. – Dzięki Peanutowi życie małej dziewczynki zostało uratowane – dodał.

Historię tej rodziny potwierdziła prokuratura w stanie Michigan, a mała dziewczynka została przetransportowana do najbliższego szpitala na szczegółowe badania. Zastępcy szeryfa znaleźli również jej rodziców. – W domu panują niebezpieczne i niehigieniczne warunki życia – brzmiało oświadczenie biura szeryfa. Uratowana dziewczynka wspólnie z innym dzieckiem znalezionym w domu trafiła pod opiekę pomocy społecznej.

Źródło: facebook.com

Dodaj komentarz