fbpx

Delfiny uratowały pływaka przed rekinem

Moment grozy szybko zamienił się w magiczne doświadczenie. Stado delfinów nie tylko odgoniło potencjalne zagrożenie od samotnego pływaka Adama Walkera, ale też towarzyszyło mu przez ponad godzinę w trudnej przeprawie przez zimne wody cieśniny.

Walker to brytyjski długodystansowiec wprawiony w tego typu przedsięwzięciach. Jednak nawet dla niego 24-kilometrowa trasa stanowiła nie lada wyzwanie, a rekin z pewnością by jej nie ułatwił.

Pływak początkowo nie zauważył zagrożenia, a gdy zdał sobie sprawę z niechcianego towarzystwa, nadciągnęła odsiecz – 10 delfinów. Ssaki zaczęły krążyć wokół Walkera i towarzyszącej mu łódki, a obserwujący scenę rekin po chwili odpłynął.

Chciałbym myśleć, że delfiny opiekowały się mną i wskazywały drogę do domu – skomentował później Walker – To doświadczenie zostanie ze mną na zawsze.

Cieśnina Cooka leży między dwiema największymi wyspami Nowej Zelandii i łączy wody Morza Tasmana z Oceanem Spokojnym. Walkerowi ostatecznie udało się ją przepłynąć, a cała próba trwała 8 godzin i 36 minut.

Oprócz delfinów pływakowi towarzyszyła mała łódka ratunkowa, której załoga nagrała krążące dookoła Walkera stado.

Dodaj komentarz