fbpx

Wojciech Nowicki po raz trzeci z rzędu został mistrzem Europy

Białostoczanin Wojciech Nowicki po raz trzeci z rzędu zdobył tytuł mistrza Europy w rzucie młotem. Decydujące zwycięstwo w niedzielnym konkursie zapewnił sobie ostatnią próbą, która pozwoliła mu wyprzedzić Węgra Bence Halasza oraz Ukraińca Mychajło Kochana.

Wojciech Nowicki zdobył złoty medal, natomiast srebro wywalczył Węgier Bence Halasz, a brąz Ukrainiec Mychajło Kochan. Nowicki, pochodzący z Białegostoku, triumfował również dwa lata temu w Monachium oraz w 2018 roku w Berlinie, tym samym zdobywając mistrzostwo Europy po raz trzeci z rzędu. Po konkursie żartobliwie stwierdził, że Halasz może zacząć go nienawidzić, gdyż ponownie stracił złoto na rzecz Polaka w ostatnim momencie. Przypomniał o podobnej sytuacji sprzed dwóch lat, kiedy również decydujący okazał się rzut Nowickiego w piątej serii.

Nowicki rozpoczął konkurs wynikiem 78,61 m, a w drugiej serii poprawił się na 80,14 m. W ostatnim rzucie posłał młot na 80,95 m, co zapewniło mu zwycięstwo. Drugi Halasz osiągnął najlepszy wynik 80,49 m, a trzeci Kochan – 80,18 m.

Dodaj komentarz