fbpx

Od trzech lat nosi na plecach sparaliżowanego przyjaciela

W Chinach, gdzie większość niepełnosprawnych ludzi nie może sobie pozwolić na sprzęt rehabilitacyjny czy wózek inwalidzki, pozostaje czasami liczyć na czyjeś wsparcie. Na szczęście są ludzie, którzy gotowi są pomagać. Przykładem, którym zachwycili się ostatnio internauci na całym świecie, jest historia z miasta Xuzhou we wschodniej części Państwa Środka.

Pochodzący stamtąd Xie Xu od trzech lat bezinteresownie pomaga swojemu niepełnosprawnemu koledze Zhang Chi, nosząc go na własnych plecach. Obaj przyjaciele chodzą do jednej szkoły. U 19-letniego Chi lekarze już jakiś czas temu zdiagnozowali dystrofię mięśniową – chorobę, która u nastolatka doprowadziła do zaniku mięśni, uniemożliwiając mu samodzielne poruszanie się. Chłopak nie mógłby uczęszczać na zajęcia, gdyby nie jego przyjaciel. Xie Xu każdego dnia przynosi swojego kolegę na plecach do szkoły, a potem „odprowadza” do internatu. Także w ciągu dnia pomaga mu się przemieszczać z jednej klasy do drugiej, a w dni wolne od nauki często towarzyszy mu w domowych czynnościach, takich jak pranie czy przygotowanie posiłków.

04 class carry 880
Xie Xu pytany o to, dlaczego tak się poświęca, tłumaczy, że nie mógłby zachować się inaczej. Nie chce po prostu, aby jego przyjaciel stracił szanse na zdobycie wykształcenia z powodu swojej ułomności.

W tym roku obaj zdają na studia. Żaden z nich nie powinien mieć problemów z dostaniem się na uczelnię. Należą bowiem do szkolnej czołówki, jeśli chodzi o wyniki osiągane w nauce.

disabled classmate 7

 

piggyback1

Xie Xu and Zhang Chi

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz