fbpx

Powstała maszyna, która dzierga skarpetki podczas jazdy na rowerze

Japońskie wynalazki od dawna zadziwiają swoimi nietypowymi zastosowaniami. Podobnie jest w przypadku maszyny stworzonej przez firmę „Souki Socks”. Urządzenie automatycznie dzierga skarpetki podczas… jazdy na rowerze stacjonarnym. 10 minut wysiłku nagradzane jest nowiutką parą skarpet.

Japończycy znani są ze swojej kreatywności, którą przekuwają w innowacyjne, czasem zaskakujące wynalazki. Gdzie indziej mogłaby powstać maszyna, tworząca na drutach skarpetki podczas jazdy na rowerze stacjonarnym? Wystarczy wybrać się na przejażdżkę, aby zdobyć nową parę skarpet.

Specjalnie skonstruowany mechanizm o nazwie „Charix” stworzony został przez Japońską firmę „Souki Socks”. Jak łatwo się domyślić, zasilany jest on właśnie za pomocą siły ludzkich mięśni poprzez będący częścią całości wspomniany już rower stacjonarny.

Cyklista podczas jazdy napędza automat dziewiarski. Każdy może odwiedzić japońskie przedsiębiorstwo i stworzyć własny produkt. Co więcej, mamy możliwość wybrania własnych kolorów nici czy odpowiedniego rozmiaru, dzięki czemu nasz wyrób nie będzie szablonowy.

Jedna para skarpet wymaga około 10 minut jazdy na rowerze — jest to praktycznie cały wysiłek, który musimy włożyć w proces tworzenia. Po tym czasie wystarczy je tylko lekko wykończyć i gotowe.

 

Dodaj komentarz