fbpx

Ambition – klasyczna elegancja w nowoczesnym wydaniu

Marka Ambition kojarzy się z elegancką zastawą stołową. Produkty tej firmy wykorzystywane są przez najsłynniejszych polskich restauratorów. Wyrazisty design i wyjątkowa trwałość sprawia, że zastawa może cieszyć oko latami – nie ulegnie zniszczeniu, ani nie wyjdzie z mody.

Zastawa stołowa powinna tworzyć tło dla serwowanych dań. Profesjonaliści wiedzą, że nadmierne epatowanie kolorem lub bardzo wymyślne formy mogą zdominować wizualne aspekty podawanej na nich potrawy. Zgodnie z tymi zasadami projektowane są akcesoria stołowe Ambition. Szczególnie interesujące są dwie, współgrające ze sobą linie Ambition Kubiko oraz Ambition Prato. Co je wyróżnia?

Linia Kubiko

Zastawa Kubiko oparta jest na zdecydowanych i odważnych formach. Główną rolę grają tu dynamiczne, proste linie i geometryczne kształty. Dzięki temu uzyskano efekt klasycznej, ponadczasowej elegancji, która jednak jest przełamana bardziej współczesnym designem. Linia Ambition Kubiko cechuje się prostotą i uniwersalnością, a jednocześnie nie jest nudna. Dania serwowane w takim wydaniu będą wyglądały jak z ekskluzywnej restauracji i na pewno zrobią wrażenie na gościach. Wszystkie akcesoria z tej linii wykonane są z białej porcelany, dzięki temu będą pasować do każdej stylistyki – zdecydowanie podkreślą nowoczesny charakter wystroju, ale doskonale odnajdą się też we wnętrzach bardziej tradycyjnych. W skład zestawu obiadowego wchodzą talerze płytkie i głębokie oraz półmiski. Serwis kawowy zawiera talerzyki deserowe, spodeczki i filiżanki, a także dzbanek, dzbanuszek na mleko i cukiernicę. Uzupełnieniem zastawy są utrzymane w tej samej stylistyce sosjerki i patery.

Linia Prato

Sztućce stanowią uzupełnienie zastawy stołowej. Powinny być utrzymane w spójnej stylistyce, tak aby współgrały z pozostałymi elementami serwisu. Minimalistyczną, ponadczasową linią sztućców jest Ambition Prato. Dzięki swojej prostocie i geometrycznej, pozbawionej zbędnych zdobień formie, wpasują się w niemal każdy rodzaj zastawy. W skład linii wchodzą łyżki, widelce, noże oraz łyżeczki i widelczyki do ciasta. Serwowanie ułatwią łyżki do sałatek oraz nóż i łopatka do ciasta. Sztućce z tej linii mogą być używane zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje.

Co decyduje o trwałości zastawy?

O tym, jak długo posłuży serwis obiadowy, decyduje materiał, z jakiego został wykonany oraz sposób produkcji. Zestawy Ambition tworzone są z białej porcelany, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i termiczne. To bardzo ważne, ponieważ można je bez obaw podgrzewać, np. w kuchence mikrofalowej. Nie zaszkodzi im także mycie w zmywarce. Wykonane ze stali nierdzewnej, gładkie sztućce Prato, ze względu na brak zdobień zaleca się polerować ręcznie – można w tej sposób uzyskać efekt błyszczącej, lustrzanej tafli. Zestawy z linii Kubiko i Prato są chętnie wykorzystywane w profesjonalnej gastronomii – nie tylko ze względu na wyjątkowy design, ale również z powodu swojej wytrzymałości i trwałości podczas intensywnej eksploatacji.

2 thoughts on “Ambition – klasyczna elegancja w nowoczesnym wydaniu

Dodaj komentarz