fbpx

Kobiece ciało kocha prawdę. Polka po operacji stworzyła wyjątkową bieliznę dla kobiet

Po chorobie potrzebowała bielizny, której nigdzie nie było. Stworzyła więc autorską markę bieliźniarską Tutti dla stomiczek i wszystkich dziewczyn, które akceptują swoje ciało. Marianna Kowalewska udowodniła światu, że każda kobieta niezależnie od tego jakie ma ciało, zasługuje na luksusową i wygodną bieliznę.

Aktorka Marianna Kowalewska kilka lat temu przeszła operację wyłonienia stomii. Po czteroletniej chorobie układu pokarmowego nareszcie mogła wrócić do ulubionych zajęć. To, co jednak wciąż jej przeszkadzało to pewna luka w przemyśle bieliźniarskim.

W tym życiu brakowało jedynie bielizny, w której mogłabym się swobodnie poruszać, mając na stałe przyczepiony do brzucha woreczek. Wchodziłam do sklepu i na pytanie, czy dostanę bieliznę ściskającą z mocno wysokim stanem, słyszałam: „Lubi pani styl pin-up, tak?”. Czułam się zażenowana, zawstydzona i naznaczona. Stąd właśnie pomysł na Tutti – wyznała.

Ten brak wyzwolił w niej pokłady kreatywności. Aby pomóc sobie i innym dziewczynom z podobnym problemem Marianna stworzyła markę efektownej bielizny dla stomiczek oraz kobiet, które lubią swoje ciało niezależnie od społecznie przyjętych standardów.

Aktorka uszyła czarne majtki z wewnętrznymi taśmami stabilizującymi woreczek, które testowała przez kilka miesięcy. Gdy po kilku poprawkach strój zdał test, wzięła na warsztat kolejne. Tym razem sięgnęła po elastyczne włoskie koronki i bawełnę. Zaczęła również tworzyć delikatne biustonosze. Ta bielizna nie była już przeznaczona wyłącznie dla dziewczyn po operacji.

  • Widzę matki, córki, babcie, ciotki, przyjaciółki i znajome. Chcę myśleć, że kobiety dziś kupują i zakładają piękną bieliznę przede wszystkim dla siebie. Że wyrażają w ten sposób miłość i akceptację dla swojego ciała – powiedziała Marianna.


– W życiu za prawdą stoję murem i taką prawdę chcę przedstawić moją marką – dodała.


Debiutowi polskiej marki bieliźniarskiej towarzyszy kampania zrealizowana przez znaną i wielokrotnie nagradzaną fotografkę, Adę Zielińską, której kultowe zdjęcie morza parasolek na Czarnym Proteście w 2016 roku wciąż podbija internet.

– Nasza sesja nie jest typowa. Dużo w niej ciała, blizn, bólu, wzruszeń i radości. Nie chcieliśmy fotografa, który całą kampanię zamknąłby w przesłodzonej krainie cukierków – wyznała  twórczyni Tutti. W sesji wzięły udział koleżanki aktorki, Oliwią Bosowską i Malwiną Dubowską w widocznej ciąży.

 

Źródło: vogue.pl

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Foto: Ada Zielińska

 

One thought on “Kobiece ciało kocha prawdę. Polka po operacji stworzyła wyjątkową bieliznę dla kobiet

  • 10 grudnia 2019 at 07:28
    Permalink

    Bardzo ślicznie, pochwalam, pocieszam wszystkie Dziewczyny, i Panią Mariannę, którą bardzo lubię , z filmu, pozdrawiam serdecznie

    Reply

Dodaj komentarz