fbpx

Firma daje osobom niepalącym sześć dni dodatkowego urlopu

Pewna firma w Japonii wpadła na wyjątkowy pomysł, aby zachęcić pracowników do rzucenia palenia.

Osoby niepalące otrzymały dodatkowe 6. dni urlopu na rok.

„Mam nadzieję, że ta decyzja zachęci więcej osób do rzucenia palenia. Nie przez karanie, a przez nagrodę” – powiedział prezes firmy Takao Asuka reporterom Kyodo News

Propozycję takiego rozwiązania wymyślili sami pracownicy, a przystała na nią kadra zarządzająca. Informacja ta szybko obiegła cały świat.

„Jeden z naszych niepalących pracowników zgłosił taką propozycję na początku roku i napisał, że przerwy na papierosa są przyczyną wielu problemów” – powiedział Hirotaka Matsushima, rzecznik prasowy firmy, donosi Telegraph.

Zarząd firmy postanowił przychylić się do tej propozycji i ustanowił nagrodę w postaci dodatkowego urlopu dla osób niepalących.

Firma ma swoją siedzibę na 29. piętrze wieżowca w centrum Tokio. W firmie wyliczono, że średnia długość przerwy na papierosa wynosi 15 minut. To oznacza, że jeżeli palacze robią kilka przerw na papierosa dziennie, to osoby niepalące powinny otrzymać rekompensatę w postaci 6. dodatkowych dni urlopu.

Jak informuje firma od dnia wprowadzenia tej zmiany już czterech pracowników zdecydowało się rzucić palenie. Dodatkowo już 30 ze 120 pracowników firmy skorzystało już z dodatkowych dni wolnych.

Źródło: telegraph.co.uk

Dodaj komentarz