fbpx

Akcja „Ściana Dobroci” w Kanadzie zakończona sukcesem, zebrano ponad 2500 kurtek zimowych dla bezdomnych

W dniach 13-26 listopada 2023 roku, mieszkańcy Montrealu i Gatineau mieli okazję wziąć udział w szczególnie wartościowej inicjatywie. Akcja „Ściana Dobroci”, zorganizowana przez firmę Renaissance we współpracy z kanadyjskimi organizacjami Accueil Bonneau i Itinérance Zéro, stanowiła wyjątkowy sposób na wsparcie osób w kryzysie bezdomności.

Celem akcji było zebranie zimowych kurtek i płaszczy, które mieszkańcy mogli zostawiać na specjalnie przygotowanych wieszakach umieszczonych na dedykowanych ścianach. Odzież ta była następnie przekazywana organizacjom, zajmującym się pomocą osobom w kryzysie bezdomności.

Marie-Claude Masson, dyrektor ds. marketingu i komunikacji firmy Renaissance, z dumą wyjaśniła, że dzięki akcji udało się zebrać aż 2519 kurtek. Podkreśliła, że nie każda osoba doświadczająca bezdomności korzysta z opieki organizacji czy miasta, co sprawia, że inicjatywy takie jak Ściana Dobroci są niezwykle ważne.

Firma Renaissance poszła o krok dalej, przekazując 16 tysięcy złotych w formie kart podarunkowych, co stanowi dodatkowe wsparcie dla potrzebujących.

Fiona Crossling, dyrektor wykonawcza Accueil Bonneau, zwróciła uwagę na trudną sytuację wielu osób bezdomnych, które często śpią na ulicach, obok kanałów grzewczych czy budynków. Podkreśliła, jak ważne są ciepłe ubrania dla tych, którzy muszą przetrwać zimę w tak ekstremalnych warunkach.

To już drugi rok, kiedy firma Renaissance i współpracujące organizacje realizują projekt Ściany Dobroci. Sukces obu edycji podkreśla znaczenie solidarności społecznej i gotowości do pomocy najbardziej potrzebującym.

Dodaj komentarz