fbpx

98-letni pan Józef z Torunia wygrał walkę z koronawirusem

Podobnych informacji potrzebujemy teraz jak najwięcej. 98-letni pan Józef z Torunia po trzech tygodniach pobytu w szpitalu zwalczył koronawirusa. Czyni go to jednym z najstarszych ozdrowieńców w kraju. Dobrą wiadomość przekazał wnuk mężczyzny, toruński radny Michał Jakubaszek. „Dziadek z żelaza! (…) Wszystkim chorym mówię… Bądź jak Józef! Nigdy się nie poddawaj!” – napisał

98-letni Józef Jakubaszek z Torunia dołączył do grona osób, które pokonały koronawirusa. Mężczyzna przebywał w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym przez cztery tygodnie, a o przełomie w leczeniu poinformował w mediach społecznościowych jego wnuk, Michał Jakubaszek.

„Nasz dziadek Józef, senior rodu Jakubaszków, wygrał walkę z koronawirusem! Okazuje się, że w wieku 98 lat jest jednym z najstarszych mężczyzn w Polsce, który pokonał COVID-19!” – napisał wnuczek mężczyzny. Podziękował też lekarzom i pielęgniarkom i dodał: Dziadek z żelaza! (…) Wszystkim chorym mówię… Bądź jak Józef! Nigdy się nie poddawaj!

 

 

98-latek zakaził się koronawirusem podczas pobytu w całodobowym Ośrodku Wsparcia Samarytanin w Toruniu, gdzie wykryto ognisko SARS-CoV-2. W pana Józefa wystąpiła gorączka i brak apetytu. Nie nawiązywał też kontaktu z rodziną oraz personelem. Na szczęście senior ma to już za sobą. W ostatnich dniach jego samopoczucie uległo poprawie, a po kilku tygodniach test na COVID-19 dał wynik negatywny.

– Dziadek na początku nie miał żadnych objawów. Później pojawiła się u niego gorączka, a następnie przestał przyjmować jakiekolwiek posiłki. Jego stan wciąż się pogarszał, więc zapadła decyzja, aby zabrać go do szpitala. Spędził tam około trzech tygodni. Jego stan był ciężki, ale się poprawiał – powiedział w rozmowie z Onetem wnuk mężczyzny.

W kwietniu informowano z kolei o wyzdrowieniu w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie 100-letniego pacjenta, Stanisława Bigosa, byłego partyzanta i strażaka.

 

Dodaj komentarz