fbpx

Kobiety mogą pływać na basenach topless. Zaskakująca decyzja w Niemczech

Dotychczas tylko mężczyźni mogli pływać z odkrytą górą, jednak uznano to za formę dyskryminacji.

Niedawno władze Berlina ogłosiły zaskakującą decyzję, która pozwala kobietom na pływanie bez górnej części stroju kąpielowego na basenach publicznych. Dotychczas taki sposób pływania był dostępny tylko dla mężczyzn. Decyzja ta ma zakończyć dyskryminację ze względu na płeć.

Nie brakowało zażaleń

Według brytyjskiego portalu BBC, zdarzył się przypadek kobiety, która korzystała z jednego z miejskich basenów topless, ale została poproszona przez obsługę obiektu o opuszczenie pływalni. Kobieta uznała, że sposób, w jaki została potraktowana przez pracowników, był nieodpowiedni i zdecydowała się na dochodzenie swoich praw w Państwowym Urzędzie ds. Równego Traktowania.

W innym głośnym przypadku, który miał miejsce pod koniec 2022 roku, kobieta została poproszona o założenie górnej części stroju kąpielowego na jednej z krytych pływalni w Berlinie, ale nie została wyproszona z obiektu. Kobieta zdecydowała się również złożyć oficjalną skargę.

Zmiana przepisów

W wyniku dokładnej analizy tematu, władze Berlina postanowiły wprowadzić znaczne zmiany w zasadach korzystania z basenów publicznych. Zgodnie z nowymi przepisami, każda osoba, bez względu na płeć i status mieszkańca miasta, będzie mogła korzystać z basenów topless. Przyjęto, że wcześniejsze decyzje o wypraszaniu kobiet z basenów były przypadkiem jawnej dyskryminacji. Niemieckie media informują, że nowe zasady nie naruszają regulaminu basenów, ponieważ nadal obowiązuje wymóg noszenia strojów kąpielowych, zakrywających genitalia.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz