fbpx

Wistman’s Wood. Ten las w Anglii wygląda niczym rodem z baśni

Las Wistman’s Wood jest osnuty legendami o druidach, duchach i innych zjawiskach nadprzyrodzonych, co po części tłumaczy jego wygląd – pokryte mchem głazy i powykręcane, wiekowe drzewa zdają się być idealnym tłem dla tego typu opowieści.

Wistman’s Wood to pradawny las, który w większości został pozostawiony sam sobie, wolny od zniszczeń lub działalności ludzi czy większych zwierząt. To głównie zasługa jego zdradzieckiego, skalistego podłoża, które bardzo utrudnia poruszanie się wokół drzew. Ogromne, pokryte mchem głazy tworzą niezliczone szczeliny i inne pułapki, dlatego nietrudno o upadek. Rosnąc swobodnie i bez przeszkód, te wiekowe drzewa stały się sękate i powykręcane. Skały zahamowały jednak ich wzrost, przez co przekrzywione gałęzie tworzą sklepienie.

Biorąc pod uwagę sugestywny wygląd tego lasu, nic dziwnego, że z czasem pojawiło się tyle nadprzyrodzonych opowieści na jego temat. Wiele doniesień mówi o duchach i zjawach, jednak najbardziej rozpowszechniona legenda dotyczy ogarów piekielnych i druidów. Historie mówią też o watahach zajadłych “Milczących Ogarów”, ogromnych czarnych psach o czerwonych oczach i żądzy krwi. Powszechnie uważa się także, że ów las był świętym miejscem druidów, którzy przybywali tam, żeby odprawiać rytuały wokół niektórych z najbardziej imponujących głazów w tej okolicy. Inne wierzenie opowiada o niezwykle jadowitych żmijach, które czekają między kamieniami na nieuważnych wędrowców.

Choć tajemnicze bestie i druidzi istnieją tylko w opowieściach, niesamowita atmosfera tego lasu sprawia, że nietrudno to sobie wyobrazić.

 

 

 

 

 

 

Źródło: atlasobscura.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

One thought on “Wistman’s Wood. Ten las w Anglii wygląda niczym rodem z baśni

Dodaj komentarz